Paliwo tańsze na wakacje

i

Autor: Shutterstock Paliwo tańsze na wakacje

Nadciąga koszmar kierowców. Szokująca cena za litr paliwa

2021-06-24 16:01

Ceny benzyny w Polsce znowu w górę. To będzie prawdziwy armageddon na stacjach paliw. Jeżeli dramat kierowców to 5 złotych za litr benzyny, niech lepiej szykują portfele. Będzie jeszcze gorzej. Na całym świecie ceny ropy szaleją. Fala drożyzny paliw może wkrótce dotrzeć do Polski, a eksperci już wycenili, ile możemy zapłacić za litr benzyny. Dla kierowców to będzie szok.

Zabójcze ceny benzyny na stacjach paliw to koszmar nie tylko dla kierowców, ale i każdego obywatela. Drożeje transport, a tym samym każdy inny produkt. Już teraz Polacy spoglądają na portfele, które pustoszeją w zastraszającym tempie, a będzie jeszcze gorzej. 5 złotych za litr benzyny? Zapomnijmy! Wkrótce będzie to 6 złotych!

PRZECZYTAJ TAKŻE: Ujawniono wysokość emerytur dzisiejszych 30 i 40 latków. Ekspert: Nie liczcie na ZUS

Skąd takie opłaty? Ceny ropy w Londynie miały wzrost o o 1,9 proc. Brent jest teraz najdroższa od 21 miesięcy w stosunku do ropy z Bliskiego Wschodu. To prawdopodobnie zwiększy zainteresowanie wśród azjatyckich rafinerii ropą z Zatoki Perskiej, kosztem gatunków z basenu atlantyckiego - oceniają analitycy cytowani przez Business Insider.

ZOBACZ KONIECZNIE: Morawiecki i Kaczyński mają powody do zadowolenia. Rynek pracy wraca do stanu sprzed pandemii

Jak znowu wylicza portal WRC, za litr benzyny przyjdzie nam płacić rekordowe stawki.

- Oznacza to nic innego jak to, że w kolejnych tygodniach będzie coraz drożej na stacjach paliw. Nikogo nie powinien zdziwić fakt, jak bardzo szybko przebijemy się przez granicę 5,50 zł za litr, by następnie w dobrym tempie brnąć pod 6 złotych - tłumaczą eksperci portalu WRC.net.pl

Zlot zabytkowych samochodów w Bydgoszczy
Najnowsze