Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki

i

Autor: EAST NEWS Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki

Morawiecki i Kaczyński mają powody do zadowolenia. Rynek pracy wraca do stanu sprzed pandemii

2021-06-24 12:28

Pozytywne prognozy ekonomistów zostały potwierdzone przez szacunki Głównego Urzędu Statystycznego. Stopa bezrobocia w maju 2021 r. wyniosła 6,1 proc. wobec 6,3 proc. w kwietniu - podał GUS. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła w maju 1,03 mln wobec 1,05 mln osób w kwietniu.

Stopa bezrobocia w Polsce

Jak podał GUS, liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła w maju 1.026,7 tys. wobec 1.053,8 tys. osób w kwietniu. Wcześniej Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii informowało, że według szacunków resortu stopa bezrobocia w maju wyniosła 6,3 proc. Wcześniej Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii informowało, że według szacunków resortu stopa bezrobocia w maju wyniosła 6,3 proc.

ZOBACZ: Doskonałe promocje w Biedronce. Kiełbasa na grilla za 80 gr, Pepsi za 2,30 zł, lody i soki za darmo! [GALERIA]

Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Dekada rozwoju

W kolejnych miesiącach sytuacja na rynku pracy może się jeszcze poprawić. Latem zwykle jest więcej ofert pracy w ogrodnictwie, budowlance, turystyce i handlu. W tych branżach z łatwością można znaleźć zatrudnienie przynajmniej na określony czas. To też dobry okres na dorobienie do emerytury czy stałej pensji. Warto podkreślić, że stopa bezrobocia na takim poziomie utrzymuje się w Polsce od czterech lat. Dla porównania w latach 2002-2006 stopa bezrobocia rejestrowanego zbliżała się do poziomu 20 proc. Zatem wygląda na to, że pandemia koronawirusa nie wstrząsnęła polskim rynkiem pracy tak jak transformacja.

Sonda
Czy pensja 3600 zł brutto plus dwie premie to odpowiednie wynagrodzenie za pracę wakacyjną w Biedronce?
Najnowsze