32. finał WOŚP

Najbardziej dochodowe aukcje 32. finału WOŚP!

2024-02-12 15:01

Finał 32. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się ku podsumowaniu, ukazując całą zebraną kwotę w trakcie tej niesamowitej akcji charytatywnej. Jednym z głównych źródeł dochodów są aukcje, których zwycięzcy zadeklarowali przekazanie ponad 37,3 miliona złotych.

Najlepsze aukcje WOŚP 2024

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miał miejsce 28 stycznia. Głównym celem tegorocznej zbiórki było wsparcie dla "płuc po pandemii". WOŚP gromadziła fundusze na wyposażenie szpitali w sprzęt do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc. Po zakończeniu finału ogłoszono, że zebrano łącznie 175 426 813 złotych.

Portal Fakt.pl przyjrzał się wynikom aukcji, które zakończyły się niedawno. Według serwisu udało się na nich zebrać ponad 37,3 miliona złotych. Dziennikarze wyróżnili także te aukcje, w których uczestnicy licytacji zadeklarowali rekordowo wysokie wpłaty. Jedną z takich aukcji było zaproszenie Omeny Mensah i Rafała Brzoski na wspólną grę w golfa w hiszpańskiej Marbelli.

Rekordowa licytacja

Para zaoferowała uczestnikom licytacji udział w intensywnym weekendzie na polach golfowych, wraz z zapewnieniem przelotu zwycięzcy oraz pokryciem wszystkich innych kosztów. Biznesmen zagwarantował również wizytę na trzech polach golfowych pod okiem trenera, a dziennikarka obiecała kolacje, rozmowy o życiu i sztuce oraz konsultacje biznesowe z Rafałem Brzoską. Zwycięzca tej aukcji zadeklarował wpłatę 381 300 złotych.

Drugie miejsce pod względem wartości aukcji zajmuje Fiat Seicento, który w 2017 roku uczestniczył w wypadku z kolumną premierki Beaty Szydło. Po renowacji, zmianach i umieszczeniu w orkiestrowych grafikach, samochód został wystawiony na licytację. Zwycięzca będzie musiał zapłacić za niego 200 100 złotych.

Trzecie miejsce należy do modułowego całorocznego domu BRIS o powierzchni zabudowy 35 metrów kwadratowych. Lokal, zbudowany przez Grupę Keno i wykończony "pod klucz", został wylicytowany za 150 100 złotych.

Ale to nie wszystko! W styczniu Marszałek Sejmu Szymon Hołownia przeznaczył na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy barierkę, która do niedawna znajdowała się przed Sejmem. Przedmiot został wylicytowany za ponad 40 tys. złotych

Portal Fakt.pl podsumowuje, że łącznie odbyło się ponad 63 tysiące aukcji na platformie Allegro. Licytujący mają czas do 12 marca na przelanie zadeklarowanych środków, które zostaną przekazane na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

QUIZ PRL. Czy znasz te słowa?

Pytanie 1 z 15
Czym zajmowała się repasaczka?
Punkt repasacji pończoch. Widoczna kobieta naprawiająca pończochy -1970
Pieniądze to nie wszystko: Leszek Balcerowicz
Najnowsze