Najbogatsi raperzy na świecie według magazynu „Forbes” [ZDJĘCIA]

2017-05-18 16:02

W branży muzycznej można zarabiać prawdziwe kokosy. Powodów do narzekania nie mają również raperzy. Z najnowszego rankingu na temat najbogatszych raperów Forbesa wynika, że w branży hip-hopowej nie brakuje milionerów. Sprawdź, kto znalazł się na liście najlepiej zarabiających raperów.

5. Aubrey „Drake" Graham z majątkiem 90 mln dolarów
Album muzyka pt. „Views" osiągnął rekordowy miliard streamów na Apple Music. Dzięki współpracy z takimi koncernami, jak Apple, Nike czy Sprite, raper nie narzeka na brak gotówki. Podczas trasy koncertowej między Atlantą a Amsterdamem miał zarabiać milion dolarów za występ. W ciągu roku jego majątek zwiększył się o 30 mln dolarów.

4. Bryan „Birdman" Williams: 110 mln dolarów
Współwłaściciel dużej wytwórni płytowej Cash Money Records marzy o tym, żeby zostać miliarderem. „Baby" Birdman zarabia jako raper, producent muzyczny i przedsiębiorca.

 

 

Drugie miejsce w rankingu zajął Jay Z, mąż Beyoncé. Raper jest właścicielem klubów nocnych, firmy z branży rozrywkowej Roc Nation i luksusowej marki szampana, Armand de Brignac.

3. Andre „Dr. Dre" Young: 740 mln dolarów
Dr. Dre posiada wartą dziesiątki milionów dolarów posiadłość w Los Angeles, a także ma dryg do interesów. Miał zarobić 3 mld dolarów na sprzedaży marki słuchawek Beats firmie Apple, ale na jego konto ostatecznie trafiła mniejsza kwota.

2. Shawn „Jay Z" Carter: 810 mln dolarów
Drugie miejsce w rankingu zajął Jay Z, mąż Beyoncé. Raper jest właścicielem klubów nocnych, firmy z branży rozrywkowej Roc Nation i luksusowej marki szampana, Armand de Brignac. Produkcja butelek tego ekskluzywngo trunku nie odbywa się maszynowo, ale ręcznie, a marka cieszy się 250-letnią tradycją. Do rapera należy także muzyczny serwis streamingowy Tidal, którego wartość szacuje się na 600 mln dolarów.

1.Sean „Diddy" Combs (dawniej Puff Daddy): 820 mln dolarów
Najbogatszych raperem na świecie został Diddy. Zarabia nie tylko na muzyce, ale także na reklamie wódki Cîroc dla koncernu Diageo. Jest współwłaścicielem sieci telewizyjnej Revolt, marki wody pitnej Aquahydrate i tequili DeLeon.

Autorzy rankingu wzięli pod uwagę takie czynniki, jak zarobki, wartość posiadanych aktywów czy treść dokumentów finansowych. Uwzględnili również opinie analityków, prawników i menedżerów.

Oprac. na podst. forbes.pl, propaganda24h.pl

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze