Policja zatrzymała mężczyznę, który niszczył auta na osiedlu w Poznaniu

i

Autor: Policja - zdjęcie ilustracyjne Policja zatrzymała mężczyznę, który niszczył auta na osiedlu w Poznaniu

Najpierw Cię namierzą, a potem wystawią mandat. Nawet 500 zł kary!

2020-11-10 7:27

Mandat za brak opłaty autostradowej już niedługo może dołączyć do katalogu kar drogowych. Wszystko z uwagi na planowaną likwidację szlabanów przy wjazdach na płatne odcinki autostrady.

Zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa Finansów już od grudnia 2021 r. z autostrad znikną szlabany przed płatnymi odcinkami A2 Konin – Stryków oraz A4 Sośnica – Wrocław. Likwidacja blokad będzie wiązała się z wdrożeniem nowego systemu poboru opłat.

Podlaskie. Kierowca z Litwy w kamerze grupy Speed: mandat 1000 zł

Jak podaje portal wrc.pl na kierowców, którzy uchylają się od płacenia za przejazd będą czekali funkcjonariusze. W sytuacji, gdy policja, Straż Graniczna, Krajowa Administracja Skarbowa lub Inspekcja Transportu Drogowego wychwyci brak opłaty to będzie mogła wystawić mandat. Kara za nieuregulowanie należności na autostradzie ma wynosić 500 zł.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: E-toll: Ogromne zmiany dla kierowców. Koniec szlabanow na autostradach

Jeżeli kierowca zdecyduje się na opłacenie grzywny w przeciągu tygodnia to wysokość mandatu spadnie do 400 zł. Jednak w obliczu planowanych zmian warto pamiętać, że należność za płatny odcinek autostrady jest zdecydowanie niższa niż mandat. Zatem łamanie zapowiadanych przepisów może okazać się bardzo nieopłacalne.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze