Najwyższe emerytury kobiet

i

Autor: Shutterstock

Najwyższe emerytury wśród kobiet. Ile ty musiałabyś pracować na takie świadczenie?

2021-03-09 14:31

Według danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych za 2019 r. najwyższa emerytura jaką pobiera w Polsce kobieta wynosi ponad 20 tysięcy złotych. Co spowodowało, że ta Pani może liczyć na tak wysokie świadczenia emerytalne? Jak dużo osób może liczyć na podobne pieniądze, gdy już przejdą na zasłużoną emeryturę?

Jak się okazuje rekordzistka jest jedną z czterech osób w kraju, które mogą liczyć na tak wysoką emeryturę. Jednak pozostała trójka to mężczyźni. Każde z nich przechodziło na emeryturę w wieku, który dawno przekroczył ustawowy moment na zakończenie kariery zawodowej. Dane opublikowane przez ZUS jasno wskazują, że na wysoką emeryturę mogą liczyć nieliczne kobiety. 4 tysiące zł, bądź więcej pobiera tylko trochę ponad 2% Pań w wieku emerytalnym. Jak podkreśla regionalny rzecznik ZUS województwa podlaskiego, Pani Katarzyna Krupicka, na wysokie świadczenia mogą liczyć osoby, które pracowały bardzo długo, a na emeryturę przechodziły dawno po osiągnięciu wymaganego ustawowo wieku emerytalnego. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Materiał sponsorowany