W ramach inwestycji Chmielna Business Center powstaną trzy budynki o łącznej powierzchni 140 m kwadratowych. Łączna wysokość najwyższego z nich wyniesie 310 m: 230 m ma mieć główna konstrukcja, do tego dojdzie liczący 80 metrów maszt. Pozostałe wieżowce będą liczyły 80 i 100 metrów wysokości. Warszawski drapacz chmur stanie naprzeciwko Dworca Centralnego, u zbiegu ul. Chmielnej, Jana Pawła i Alei Jerozolimskich. Na terenie inwestycji obecnie znajduje się parking.
Biurowce najwyższego wieżowca w Unii Europejskiej zaprojektowała pracownia Foster and Partners, której projekty można znaleźć w wielu państwach na całym świecie: w USA, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Niemczech, we Włoszech, w Szwajcarii, Indiach, Chinach, Malezji, Jordanii czy Mauritiusie. Za realizację inwestycji będzie odpowiadał słowacki deweloper, HB Reavis.
Przeczytaj również: 10 najbardziej niesamowitych wieżowców świata [ZDJĘCIA]
Deweloper chciałby wejść na plac budowy jeszcze w tym roku. Ratusz wydał już pozwolenie na budowę, ale nie jest ono jeszcze prawomocne. W ciągu najbliższych tygodni do Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy mogą wpłynąć odwołania od decyzji. Jeżeli tak się stanie, rozpoczęcie budowy może przesunąć się w czasie.
Inwestycja - budowa najwyższego wieżowca w centrum Warszawy - będzie realizowana w trzech etapach, a zakończenie jej realizacji jest planowane na 2020 rok, chociaż termin ten nie jest wiążący. Deweloper zacznie od realizacji wspólnej dla wszystkich budynków części podziemnej, a po ok. półtora roku przejdzie do następnych etapów budowy. Również sam projekt centrum biurowego owiany jest tajemnicą. Na oficjalnej stronie inwestora i projektanta nie można znaleźć wizualizacji wieżowców.
Źródło: radiokolor.pl, bryla.pl