Nielegalna impreza w warszawskim klubie

i

Autor: twitter/@otwieramy

Nalot policji i sanepidu na znany lokal! Spisali wszystkich uczestników. Co im grozi?

2021-03-05 8:21

Kolejna nielegalna impreza w centrum Warszawy? Policja interweniowała w nocy z czwartku na piątek w znanym stołecznym lokalu przy ul. Parkingowej. O działaniach mundurowych poinformował na swoim profilu na Facebooku klub. Kary nakładane przez sanepid za nieprzestrzeganie obostrzeń mogą wynieść do 30 tys. złotych.

Według relacji zamieszczonej na Facebooku lokalu, który reklamuje się, jako Warszawskie Muzeum Kapsli, funkcjonariusze mieli zająć znajdujący się tam towar. O działaniach policji donosił również TVN Warszawa. "Podjechało tam 10 radiowozów policji. Policjanci są na zewnątrz i w środku lokalu, który jest otwarty. Wygląda na to, że w środku jest dużo osób, słychać muzykę. Każdy, kto wychodzi lub wchodzi, jest spisywany przez policjantów" - opisał portal TVN Warszawa.pl.

Biedronka rozdaje piwo za darmo! Zobacz, jak je dostać

Toruński lokal nie chce obsługiwać policjantów i ich rodzin

Informację potwierdził w rozmowie z portalem również Jarosław Florczak z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji. "Na miejscu interweniują Krajowa Administracja Skarbowa i sanepid. Policjanci im asystują" - przekazał. Zgodnie z aktualnymi zarządzeniami epidemiologicznymi w całej Polsce obowiązuje zakaz działalności stacjonarnej gastronomii - możliwe jest oferowanie posiłków na wynos oraz w dowozie.

To nie pierwsza tego typu impreza w tym miejscu. Przed kilkoma dniami pisaliśmy o szokującym nagraniu, którego pojawiło się w sieci. Na filmiku opublikowanym w mediach społecznościowych widać, jak tłum młodych ludzi dobrze bawi się na zakrapianej alkoholem imprezie. Były tańce, śpiewy i dobry humor, którego tak bardzo teraz brakuje. Zabrakło natomiast zdrowego rozsądku, dystansu i maseczek.

Nie miej szokujący niż sam filmik, był wpis na profilu #OtwieraMY. "Z okazji nadejścia trzeciej fali, oraz w oczekiwaniu na kolejne - warszawski Basen Piwny ma przyjemność zaprosić wszystkich chętnych do codziennego udziału w programie artystycznym „Surferzy trzeciej fali”. Uspokajamy, że ciała z dni poprzednich są regularnie usuwane" - można przeczytać na Twitterze.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze