Narodowy spis powszechny. Loteria, gdzie obejrzeć transmisję online?

2021-05-06 15:44 Dariusz Derucki
Narodowy spis powszechny. Loteria, gdzie obejrzeć transmisję online?
Autor: pixabay.com Narodowy spis powszechny. Loteria, gdzie obejrzeć transmisję online?

Przez najbliższe pół toku będzie trwał Narodowy Spis Powszechny 2021. Główny Urząd Statystyczny będzie pytał obywateli Polski o wiele szczegółowych danych. Spisu można dokonać samemu online, na specjalnie przygotowanej do tego celu stronie internetowej, bądź telefonicznie, rozmawiając z rachmistrzem. Dla tych którzy zdecydują się na opcję internetową GUS przygotował liczne nagrody w odbywającej się niedługo loterii. Pierwsze losowanie odbędzie się już 7 maja o godzinie 12:00. Gdzie można obejrzeć transmisję z tego wydarzenia?

Narodowy Spis Powszechny 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rozpoczął się 1 kwietnia i potrwa do końca września bieżącego roku. Z powodu cały czas dającej się we znaki pandemii koronawirusa COVID-19 postanowiono ograniczyć do minimum osobiste wizyty rachmistrzów w domach. Większość spisów ma się odbyć online, bądź poprzez rozmowę telefoniczną. Spis Powszechny polega na udzieleniu serii pytań dotyczących między innymi: stanu cywilnego, pracy, mieszkania, zarobków, chorób, a także wyznania. Bardzo ważne jest, żeby udzielać odpowiedzi zgodnych z prawdą. Za zatajenie informacji lub poświadczenie nieprawdy grożą poważne konsekwencje.

Spis Powszechny: Loteria, gdzie można obejrzeć transmisję z wydarzenia?

Każda osoba, która postanowiła dokonać spisu online, dostanie możliwość wygenerowania specjalnego, 10 znakowego, kodu, po jego zakończeniu. Aby wziąć udział w loterii należy ten kod zarejestrować na stronie: www.loteria.spis.gov.pl. W loterii zapewniono wiele atrakcyjnych nagród, w tym 16 samochodów marki Toyota Yaris, a także bony pieniężne. GUS podał również, że w sumie w loterii jest 1456 nagród, natomiast ich łączna wartość wynosi dokładnie 2 183 984 zł.

Pierwsze losowanie w Loterii Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 odbędzie się już 7 maja bieżącego roku o godzinie 12:00.  Tym razem rozlosowanych zostanie 160 kart przedpłaconych o wartości 500 zł i 80 kart przedpłaconych o wartości 1000 zł. Transmisja z tego wydarzenia będzie dostępna na oficjalnych profilach, Głównego Urzędu Statystycznego, w mediach społecznościowych, na Facebooku i YouTube.

Super Raport 06.05 (Goście: Artur Dziabor - Konfederacja, Jan Kanthak - Solidarna Polska) Sedno Sprawy: Jan Maria Jackowski
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze