Maciej Chmielowski

i

Autor: Łukasz Gągulski/SE Maciej Chmielowski

Prezes Fresenius Kabi Polska: Nasze płyny infuzyjne uratowały życie Polaków w pandemii

2021-09-21 15:35

Od 20 lat płyny infuzyjne produkowane przez Fresenius Kabi Polska stanowią bardzo ważny element bezpieczeństwa lekowego kraju – powiedział w rozmowie z Super Expressem prezes zarządu firmy Maciej Chmielowski. W czasie III fali pandemii firma zabezpieczała w płyny infuzyjne ponad 800 polskich szpitali. Jesteśmy przygotowani na kolejną falę - zapowiedział Chmielowski. Całą rozmowę obejrzycie poniżej

Za swoją działalność firma Fresenius Kabi Polska na EKG 2021 otrzymała prestiżową nagrodę „Inwestor bez granic”. - To powód do dumy, jesteśmy jedyną firmą farmaceutyczna, która została wyróżniona – powiedział w rozmowie z Super Expressem prezes zarządu Maciej Chmielowski.

Od 20 lat firma zapewnia bezpieczeństwo lekowe kraju, produkując płyny infuzyjne, które dostarczane są pacjentom dożylnie, w sytuacji, kiedy nie mogą ich przyjąć drogą doustną. Płyny te są tym czym powietrze, to woda ze składnikami mineralnymi, niezbędna do życia. - Firma jest dominująca w Polsce dzięki posiadaniu Wytwórni Płynów Infuzyjnych w Kutnie. Jesteśmy bardzo blisko pacjenta, jednocześnie dostarczamy produkty do wielu krajów Europy, Azji czy Afryki – powiedział Chmielowski.

EKG 2021. Maciej Chmielowski. Fresenius Kabi Polska: nasz produkt ratował życie Polaków w pandemii

- Gdyby nie nasza fabryka Polska by miała bardzo duże problemy w czasie pandemii, bo wtedy było trudno o produkty importowane. W czasie trzeciej fali fali firma miała zapotrzebowanie na milion dodatkowych butelek dostarczanych do 800 szpitali w Polsce. - Dla nas Polska jest priorytetem – podkreślił nasz rozmówca. Dodał też, że Fresenius Kabi Polska jest przygotowana na czwartą falę, mamy zapas produktów , monitorujemy na bieżąco sytuację – zapewnił Chmielowski.

Sonda
Obawiasz się czwartej fali koronawirusa?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze