Prezes Fresenius Kabi Polska: Nasze płyny infuzyjne uratowały życie Polaków w pandemii

2021-09-21 15:35
Maciej Chmielowski
Autor: Łukasz Gągulski/SE Maciej Chmielowski

Od 20 lat płyny infuzyjne produkowane przez Fresenius Kabi Polska stanowią bardzo ważny element bezpieczeństwa lekowego kraju – powiedział w rozmowie z Super Expressem prezes zarządu firmy Maciej Chmielowski. W czasie III fali pandemii firma zabezpieczała w płyny infuzyjne ponad 800 polskich szpitali. Jesteśmy przygotowani na kolejną falę - zapowiedział Chmielowski. Całą rozmowę obejrzycie poniżej

Za swoją działalność firma Fresenius Kabi Polska na EKG 2021 otrzymała prestiżową nagrodę „Inwestor bez granic”. - To powód do dumy, jesteśmy jedyną firmą farmaceutyczna, która została wyróżniona – powiedział w rozmowie z Super Expressem prezes zarządu Maciej Chmielowski.

Od 20 lat firma zapewnia bezpieczeństwo lekowe kraju, produkując płyny infuzyjne, które dostarczane są pacjentom dożylnie, w sytuacji, kiedy nie mogą ich przyjąć drogą doustną. Płyny te są tym czym powietrze, to woda ze składnikami mineralnymi, niezbędna do życia. - Firma jest dominująca w Polsce dzięki posiadaniu Wytwórni Płynów Infuzyjnych w Kutnie. Jesteśmy bardzo blisko pacjenta, jednocześnie dostarczamy produkty do wielu krajów Europy, Azji czy Afryki – powiedział Chmielowski.

EKG 2021. Maciej Chmielowski. Fresenius Kabi Polska: nasz produkt ratował życie Polaków w pandemii

- Gdyby nie nasza fabryka Polska by miała bardzo duże problemy w czasie pandemii, bo wtedy było trudno o produkty importowane. W czasie trzeciej fali fali firma miała zapotrzebowanie na milion dodatkowych butelek dostarczanych do 800 szpitali w Polsce. - Dla nas Polska jest priorytetem – podkreślił nasz rozmówca. Dodał też, że Fresenius Kabi Polska jest przygotowana na czwartą falę, mamy zapas produktów , monitorujemy na bieżąco sytuację – zapewnił Chmielowski.

Sonda
Obawiasz się czwartej fali koronawirusa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze