Złoty i hrywna

i

Autor: Shutterstock Złoty i hrywna

Wymiana walut

NBP nie wymieni już hrywien na złote. Kiedy kończy się program wymiany walut?

2022-09-06 10:03

Od 25 marca obywatele Ukrainy przybywający do Polski mogli wymieniać swoją walutę na złotówki. Teraz program wymiany hrywien w placówkach PKO Banku Polskiego dobiega końca. Ostatnim dniem realizacji skupu będzie 9 września – poinformował Narodowy Bank Polski.

Koniec programu wymiany hrywien na złotówki

Wymianę hrywien ukraińskich(UAH) na polskie złote na potrzeby przybywających na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej obywateli Ukrainy uruchomiono od dnia 25 marca 2022 r. Ustalono łączny limit wartości skupionych w oddziałach PKO Banku Polskiego banknotów do kwoty 10 mld UAH, a kurs skupu na 0,11 zł za hrywnę. Teraz Narodowy Bank Polski(NBP)w porozumieniu z Narodowym Bankiem Ukrainy poinformował, że wymiana hrywien ukraińskich (UAH) na polskie złote, dobiega końca. - "Ostatnim tygodniem realizacji skupu przez jednostki organizacyjne PKO Banku Polskiego będzie tydzień od 5 do 9 września 2022 r." - podał NBP w komunikacie.

Zobacz też: Euro się umacnia, ale dolar i frank szwajcarski słabną. Co się dzieje ze złotym?

Program spełnił swój cel, zapewniając uchodźcom z Ukrainy dostęp do ich własnych środków. Dodano, że dotychczas w 100 placówkach banku dokonano ponad 97 tys. transakcji wymiany waluty o łącznej wartości 690 mln UAH.

Tańczące z promocjami 01.09.2022

"Program uruchomiony w wyniku współpracy Narodowego Banku Polskiego z Narodowym Bankiem Ukrainy oraz przy operacyjnym zaangażowaniu placówek PKO Banku Polskiego "spełnił postawione przed nim cele, zapewniając uchodźcom z Ukrainy dostęp do ich własnych środków - stwierdził NBP.

Najnowsze