Narodowy Bank Polski

i

Autor: Shutterstock

NBP wprowadza nową i wyjątkową monetę. To będzie hit? [ZDJĘCIA]

2021-02-18 9:35

Monety okolicznościowe Narodowego Banku Polskiego zazwyczaj cieszą się ogromną popularnością. W najnowszej kolekcji NBP dla numizmatyków pojawiła się moneta z serii: Wyklęci przez komunistów żołnierze niezłomni – Kazimierz Kamieński „Huzar”.

Moneta o nominale 10 zł

Jest to dwunasta moneta kolekcjonerska z serii Wyklęci przez komunistów żołnierze niezłomni. Seria monet jest hołdem dla Żołnierzy, którzy polegli, walcząc w polskim powojennym podziemiu niepodległościowym, antysowieckim i antykomunistycznym. Głównym celem emisji tej serii jest przywrócenie świadomości o znanych osobowościach o których pamięć nie powinna zostać utracona. 

Będziemy harować do 70. roku życia! Wiek emerytalny przestanie obowiązywać

Numizmat z serii Wyklęci przez komunistów żołnierze niezłomni – Kazimierz Kamieński „Huzar” trafił w czwartek (18.02) do obiegu w nakładzie 10 tysięcy sztuk. Monetę można nabyć w kasach NBP w oddziale przy al. Wojska Polskiego oraz drogą internetową. Wszystkie monety okolicznościowe są prawnym środkiem płatniczym w Polsce. Według planu na 2021 rok NBP wyemituje 25 monet okolicznościowych.

Super Raport 17.02 (Goście: Marcin Horała - wiceminister infrastruktury, PiS; Władysław Kosiniak-Kamysz - PSL oraz dr Paweł Grzesiowski - immunolog)
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze