Emerytury 2021

i

Autor: Shutterstock Emerytury 2021

Ważna informacja dla emerytów! Nie będzie czternastek? Minister Maląg rozwiewa wątpliwości

2021-01-18 12:42

Emeryci w 2021 roku mogą liczyć nie tylko na waloryzację świadczeń, ale też trzynastki. Czy otrzymają również obiecane przez rząd PiS czternastki? Minister rodziny Marlena Maląg wypowiada się w tej sprawie jednoznacznie. Przyjęty przez rząd projekt dodatkowych emerytur trafił do Sejmu i zajmie się nim komisja. Emerycie, sprawdź kiedy możesz liczyć na wypłatę czternastki i ile ona wyniesie.

Już niebawem poznamy ostateczną wysokość waloryzacji rent i emerytur 2021. Podwyżki dla emerytów naliczone zostaną standardowo w marcu. Chwilę później, jeszcze przed wakacjami, seniorzy otrzymają też, podobnie jak w ostatnich latach, trzynaste emerytury z programu Emerytura plus. Ich wysokość będzie równa minimalnej krajowej emeryturze po waloryzacji. To jednak nie wszystko. Rząd potwierdza, że w 2021 ruszą także wypłaty czternastek.

- Jeżeli projekt uzna akceptację większości sejmowej, 14. emerytura zostanie wypłacona w listopadzie - zapowiedziała, cytowana przez PAP, minister rodziny Marlena Maląg. - W wyjątkowych sytuacjach świadczenie będzie wypłacone w grudniu 2021 roku, w przypadku świadczeń i zasiłków przedemerytalnych, oraz w styczniu 2022 roku, w przypadku okresowo co kwartał wypłacanych świadczeń z ubezpieczenia społecznego rolników - dodała szefowa resortu.

SPRAWDŹ KONIECZNIE: Koniec z WIEKIEM EMERYTALNYM! Emerytura już dla 50-latków

Ustawą sejmowa komisja ma zająć się już we wtorek 19 stycznia 2021. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to od jesieni na wypłatę czternastki w wysokości minimalnej emerytury będą mogli liczyć emeryci i renciści pobierający świadczenie w wysokości nieprzekraczającej 2900 złotych brutto. Dla seniorów, których emerytura przekracza 2900 złotych, stosowana będzie zasada "złotówka za złotówkę".

- Zakładamy, że czternastą emeryturą otrzyma ok. 9,1 mln osób. Zdecydowana większość, bo aż 7,9 mln osób, otrzyma wypłatę w pełnej wysokości - ocenia minister Marlena Maląg. - Na wypłatę tzw. czternastych emerytur rząd przeznaczył ok. 11,4 mld złotych.

ZOBACZ: Oszustwo na biliony złotych, Kaczyński, premier i handel bronią w tle. Afera Art-B zmieniła Polskę

Sonda
Czy uważasz, że obecne obostrzenia w związku z COVID-19 są wystarczające?
Górale ZROZPACZENI w Zakopanem: Zarobiłem 20 zł! Zwijam interes!

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze