Nie zaszczepisz się, nie dostaniesz czternastki i 500 plus! Szokujący pomysł

2021-05-24 7:55
Wstrzymane szczepienia Moderną w kilku punktach szczepień w Krakowie
Autor: materiały prasowe Wstrzymane szczepienia Moderną w kilku punktach szczepień w Krakowie

Spada tempo szczepień w Polsce. Początkowo problemem był brak wystarczającej liczby szczepionek, teraz zaczyna brakować chętnych do ukucia - a to grozi brakiem nabycia odporności zbiorowej w Polsce. Aby temu zaradzić rządzący stosują metodę marchewki i kija. Co to oznacza? Że pieniądze z programu 500 plus będą wypłacane tylko dla dzieci zaszczepionych, a 14. emerytura tylko dla zaszczepionych seniorów - informuje "Radio Zet".

500 plus i 14. emerytura tylko dla zaszczepionych

- Oprócz zachęt powinny być elementy dyscyplinujące - powiedział Radiu ZET pełnomocnik zarządu Związku Miast Polskich, Marek Wójcik. - To są pieniądze dodatkowe, w przypadku 14. emerytury już jest warunek wykluczający pewną grupę emerytów zarabiających powyżej określonego progu, dlaczego więc nie wprowadzić kolejnego warunku? Zdaję sobie sprawę, że to kontrowersyjne rozwiązanie, ale nie widzę powodu, by unikać tego tematu, jeżeli mamy skutecznie chronić się przed Covid-19 - dodał. Taka zaskakująca propozycja na piątkowym spotkaniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, gdzie minister Dworyczk spotkał się z samorządowcami, aby omówić narodowy program szczepień.

Czy dzieci powinny być zaszczepione przeciw COVID 19? SuperNova w samo południe

Szczepienia przeciw Covid-19 w Polsce

Co najmniej jedną dawką zaszczepiono w Polsce 12 369 238 osób. Dwie dawki otrzymały 4 885 664 osoby. W pełni zaszczepionych na COVID-19 jest 5 222 430 osób. Do weekendu w Polsce wykonano 17 254 902 szczepienia na COVID-19. Tamtej doby wykonano 421 284 ukuć. Jak podaje serwis rp.pl, po 143 dniach szczepień średnia dobowa liczba szczepień wykonywanych w Polsce wynosi 120 664.

Sonda
Czy 14. emerytura i 500 plus powinny być wypłacane tylko zaszczepionym osobom?
500 plus i 14. emerytura tylko po szczepieniu! Co o tym sądzisz?
Autor: GRAFIKA SE Marcin Podziemski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze