zakupy

i

Autor: Pixaby W I półroczu 2021 roku najmocniej podrożały napoje bezalkoholowe o 9,3 proc.

Niedziela handlowa. Czy 22 sierpnia sklepy będą czynne?

2021-08-21 2:31

Niedziel handlowych w 2021 roku jest naprawdę niewiele. Czy w najbliższą niedzielę 22 sierpnia czynne będą Biedronka, Lidl i inne sklepy? To pytanie zadaje sobie wielu Polaków, którym zdarza się robić zakupy na ostatnią chwilę. Od początku roku zakaz handlu w niedzielę przyjął bardzo restrykcyjną formę, a możliwość zrobienia zakupów w niedzielę w Biedronce, Lidlu oraz innych sklepach jest rzadkością. W najbliższą niedzielę, czyli 22 sierpnia, obowiązuje zakaz handlu. To znaczy, że większość sklepów będzie zamknięta.

Zakaz handlu w niedzielę dzieli Polaków. Są tacy, którzy zakupy chcą robić przez cały tydzień i twierdzą, że nie tylko przedstawiciele handlu, ale i wielu innych zawodów muszą pracować w święta oraz niedziele. Nie brakuje też tych, którzy uważają, że niedziela to czas dla najbliższych, a każdy pracownik ma prawo do zasłużonego odpoczynku. Bez względu na po której stronie sporu jesteśmy zakaz handlu dotyczy wszystkich. Większość Polaków co piątek zadaje sobie pytanie, czy zbliżająca się niedziela jest objęta zakazem handlu, czy też nie jest niedzielą handlową. Czy zatem niedziele 22 sierpnia jest niedzielą handlową? Nie, w najbliższą niedzielę, czyli 22 sierpnia, obowiązuje zakaz handlu i nie uda nam się zrobić zakupów ani w Biedronce, ani w Lidlu, ani w wielu innych sklepach. Warto przypomnieć, że od nowego roku zakaz handlu w niedzielę przyjął ostrzejszą formę. To znaczy, że w 2021 roku można było lub będzie zrobić zakupy zaledwie w 7 niedziel. Najbliższa niedziela nie objęta zakazem handlu będzie 29 sierpnia.

WAŻNE! Drożyzna w Tatrach. Horrendale ceny za wjazd na Kasprowy Wierch

Przypominamy, że do końca 2021 roku zostały jeszcze zaledwie trzy niedziele w które nie będzie obowiązywał zakaz handlu. Oprócz niedzieli 29 sierpnia, będą to jeszcze niedziele 12 grudnia i 19 grudnia.

Beszamel: Aronia
Sonda
Czy popierasz zakaz handlu w niedzielę?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze