zakupy/sklepy spożywcze

i

Autor: shutterstock

Niedziela handlowa. Czy w niedzielę 18 lipca sklepy są czynne?

2021-07-17 8:01

Niedziele handlowe 2021. Czy niedziela 18 lipca to dzień, kiedy supermarkety i dyskonty są czynne? W tym roku jest tylko 7 niedziel handlowych. Czy ta jest jedną z nich? Czy 18 lipca czynne są Biedronka, Lidl, Kaufland? Sprawdź, czy w niedzielę zrobisz zakupy w markecie, czy jedynie w osiedlowym sklepiku.

Niedziele handlowe 2021. W tym roku mamy ich niestety tylko siedem. Niedzielami handlowymi nazywa się te niedziele, w które będą czynne dyskonty, czyli sklepy typu Biedronka lub Lidl oraz galerie handlowe. Cztery niedziele handlowe już za nami. Kolejna niedziela handlowa przypadnie dopiero pod koniec wakacji, czyli 29 sierpnia. Za to w grudniu będzie można robić duże zakupy aż w dwie niedziele, bo niedzielami handlowymi będą także te przypadające 12 i 19 grudnia. To oznacza, że w najbliższą niedzielę, 18 lipca, sklepy typu Lidl czy Biedronka będą NIECZYNNE.

ZOBACZ: Zakupy na Allegro i Aliexpress będą droższe. Wchodzą nowe zasady

Lato w Juracie

Przypominamy, że cały czas trwa pandemia koronawirusa i zakupy robimy w reżimie sanitarnym. Obowiązuje zasada DDM: dystans, dezynfekcja i maseczka. Obsługa sklepu ma obowiązek pilnować, by konsumenci przestrzegali tych zasad. W razie niedopatrzenia, kiedy widzimy osobę bez maseczki w sklepie, zgłaszajmy to natychmiast obsłudze. Niedopilnowanie tego może skutkować wysokim mandatem nałożonym na kierownika sklepu i na osobę bez maski.

Sonda
Czy często robisz zakupy przez internet?
Najnowsze