Niemcy

i

Autor: SHUTTERSTOCK Inflacja w Niemczech

Energetyka

Niemcy mają szansę przetrwać zimę. Magazyny gazu niemal pełne

2022-10-13 14:47

Niemcy mimo braku dostaw z Rosji mogą pochwalić się zapełnieniem magazynów gazu do 95 proc., co zgadza się z założeniami federalnego ministerstwa gospodarki. Ponadto od 13 października rozpoczęto dostawy gazu z Francji i jak komentuje "Bild", "jest szansa, że jednak uda się przetrwać zimę".

Niemcy przetrwają zimę nawet przy zakręceniu kurka przez Rosje

- Napełnianie niemieckich magazynów gazu postępuje, pomimo braku dostaw z Rosji. W ten sposób rząd chce zapewnić, aby zbiorniki magazynowe były w jak najwyższym stopniu napełnione na początku okresu grzewczego, aby Niemcy przetrwały zimę nawet w przypadku całkowitego braku dostaw rosyjskiego gazu - pisze "Bild".

Jak jednak podkreśla Federalna Agencja ds. Sieci, to nie oznacza, że można być spokojnym, dalej na pierwszym miejscu powinno być oszczędzanie energii. Ponadto Niemcy będą importować energię za pośrednictwem terminali gazu płynnego (LNG).

Pieniądze to nie wszystko - Przemysław Litwiniuk

Niemcy współpracują z Francją w sprawie dostaw energii

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz i prezydent Francji Emmanuel Macron uzgodnili wspólne dostawy energii na początku września. "Bild" wyjaśnia, że w ramach umowy Niemcy będą dostarczać Francji energię elektryczną, w której wyłączono ok. 30 reaktorów jądrowych. W drugą stronę powędrować mają dostawy gazu, choćby przez środkowoeuropejski rurociąg Megal, biegnący przez południowe, Niemcy w stronę Czech.

Sonda
Czy wstrzymano ci kiedykolwiek dostawę prądu lub gazu?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze