Laptop szkolenie

i

Autor: StockSnap/Pixabay/cc0 Ośrodek Dialogu Alegoria w Tarnowie zaprasza na szkolenie poświęcone komunikacji

Niepokojąca sytuacja na rynku pracy - coraz więcej zwolnień grupowych

2020-11-23 14:13

Sytuacja na rynku pracy podczas pandemii nie nastraja optymizmem. Planowane zwolnienia grupowe w październiku były większe niż we wrześniu - informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

„W październiku w obliczu wprowadzania kolejnych obostrzeń 68 pracodawców zgłosiło chęć przeprowadzenia zwolnień grupowych obejmujących 6670 pracowników" - pisze „DGP”. Największą liczbę planowanych zwolnień zgłosił Santander, który w czwartek poinformował o zawarciu porozumienia ze stroną związkową. Informacja zgłoszona do warszawskiego WUP-u mówi o przeprowadzeniu ich do końca 2022 r. i obejmować ma 2 tys. osób.

WYSADZILI bankomat i zgubili łup! Tysiące złotych na ulicy! Zrobili to pod nosem policji!

Inne firmy, które zgłaszały stosunkowo liczne zwolnienia w woj. mazowieckim, to Coca-Cola HBC Polska, która poinformowała o planowanych 215 wypowiedzeniach, i Promod Polska z branży modowej, zgłaszający 166 wypowiedzeń.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Zmiany w opłatach za śmieci w Warszawie wstrzymane?

Gazeta przytacza też opublikowany w ubiegłym tygodniu raport agencji doradztwa personalnego Bigram i ośrodka ThinkTank „Rynek pracy po koronawirusie”. „Jak wskazują badani w nim przedsiębiorcy, blisko 44 proc. doświadczyło przejściowych problemów, ale wraca do wyników sprzed pandemii, a ponad połowa deklaruje, że w znacznym stopniu zmienili swoją strategię i stawiają na cyfryzację” – pisze dziennik.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze