Komórka

i

Autor: Pixaby

Nowa metoda oszustów. Dzwonią na służbowy numer i podają się za policję

2021-08-30 12:57

Oszuści próbowali wyłudzić metodą "na policjanta" pieniądze od burmistrz Tuchowa. Podający się za policjanta oszust zadzwonił do sekretariatu Urzędu Miejskiego i zażądał wywołania burmistrz z posiedzenia Rady Miejskiej. "Bezczelność oszustów przekroczyła wszelkie granice" - napisała w mediach społecznościowych Magdalena Marszałek, burmistrz Tuchowa. Policja ostrzega, by być czujnym i nie dać się nabrać.

O całej sytuacji burmistrz Magdalena Marszałek poinformowała na Facebooku: "Na sekretariat urzędu zadzwonił pan, niby z policji, żądając pilnej rozmowy ze mną, informując, że rozmowa jest poufna. Nie zadzwonił na mój prywatny numer, tylko chciał rozmawiać z burmistrzem. Stwierdził, że właśnie hakerzy zajmują moje konta bankowe i muszę postępować zgodnie z instrukcją. Podał swoje dane, numer legitymacji i polecił, żebym go sprawdziła pod nr alarmowym 112".

Burmistrz zorientowała się, że to oszustwo i poinformowała dzwoniącego, że zadzwoni na komisariat policji w Tuchowie.

Mężczyzna polecił jej jednak natychmiast wykręcić numer alarmowy. Wtedy kobieta przerwała rozmowę i poinformowała o zdarzeniu policję.

Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Sprzedaż bezpośrednia

"Jeśli zadzwoni ktoś do Was i zaczyna w ten, lub podobny sposób rozmowę, przerwijcie ją jak najszybciej. Policja w ten sposób nie postępuje" - przypomina burmistrz i apeluje: "zamiast wykonywać podaną przez oszustów instrukcję, zadzwońcie na swój najbliższy komisariat".

Sonda
Czy zdążyłeś się już zaszczepić przeciw Covid-19?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze