Pralka

i

Autor: pixabay.com

Kryzys energetyczny w Polsce

Nowa propozycja Lewicy. Bon 2500 złotych na zakup sprzętu AGD

2022-10-04 10:43

Liderzy Lewicy wyszli z nietypową propozycją zniwelowania skutków kryzysu energetycznego w Polsce. Zaapelowali o wprowadzenie bonu o wartości 2500 zł dla 7 mln najbardziej potrzebujących na zakup nowoczesnego sprzętu, który pozwoli wymienić urządzenia i oszczędzać na rachunkach za prąd. "Opowieść o stanie energetyki w Polsce, to opowieść o niepoważnym rządzie" - podkreślili.

Kryzys energetyczny w Polsce

"Transformacja energetyczna wymaga europejskiej koordynacji i solidarności, która pozwoli niezamożnym wymienić urządzenia AGD na oszczędniejsze" – przekonywali na konferencji Partii Europejskich Socjalistów w Gdańsku liderzy Lewicy Robert Biedroń oraz Adrian Zandberg.

Robert Biedroń pytał w imieniu Polek i Polaków, "którzy boją się tej zimy, którzy dostają rachunki za gaz, za prąd i nie są w stanie już dzisiaj ich zapłacić, co będzie za miesiąc, za dwa, za trzy?" Według niego, "ludzie boją się, są rozgoryczeni, rozczarowani". "I dlatego obowiązkiem dzisiaj opozycji jest solidarność z ludźmi" - zaznaczył europoseł.

Pomysł Lewicy na walkę z kryzysem. Bon na zakup sprzętu AGD

Biedroń zwrócił też uwagę, że wiele osób ma stary sprzęt AGD, który zużywa dwu-trzykrotnie więcej energii elektrycznej niż nowoczesne urządzenia. Zaapelował o szybkie wprowadzenie bonu o wartości 2500 zł dla 7 mln najbardziej potrzebujących na zakup nowoczesnego sprzętu, który pozwoli wymienić urządzenia i oszczędzać na rachunkach za prąd.

"Jeśli polskie rodziny mają oszczędzać, to niech państwo za to zapłaci. Policzyliśmy to i mogę powiedzieć z pełną odpowiedzialnością - to da się zrobić!" - podkreślił Robert Biedroń tłumacząc motywacje pomysłu wprowadzenia bonu na zakup sprzętu AGD.

"Nasz program objąłby około 7 mln osób" - wyjaśnił w rozmowie z eska.pl Marek Kacprzak, rzecznik prasowy klubu Lewicy. Bon przysługiwałby rodzinom, w których dochód na osobę nie przekracza 2000 zł miesięcznie. Bon na zakup sprzętu AGD działałby na podobnej zasadzie jak bon turystyczny - byłby realizowany przez klientów bezpośrednio w sklepie.

Marek Kacprzak zapewnia, że bon na zakup sprzętu AGD to realna propozycja wysunięta przez Lewicę. Poinformował również, że Lewica wkrótce przedstawi projekt oraz, że będą starali się o poparcie go w Sejmie.

Sonda
Czy popierasz pomysł bonu na zakup sprzętu AGD?
Pieniądze to nie wszystko - Stanisław Szwed
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze