Mateusz Morawiecki

i

Autor: Art Service/Super Express Mateusz Morawiecki

Świadczenia emerytalne

Nowe emerytury pomostowe? Premier Morawiecki stawia sprawę jasno

2023-03-11 17:32

Będziemy otwarci na wprowadzenie w jakiejś branży emerytur pomostowych, jeśli będzie taka konieczność, prowadzimy w tej sprawie dialog z NSZZ "Solidarność" – powiedział w Jaśle premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki został zapytany podczas spotkania wyborczego w Jaśle przez przewodniczącego Krajowej Sekcji Górnictwa Naftowego i Gazownictwa NSZZ "Solidarność", czy jest szansa, aby emerytury pomostowe objęły tych monterów urządzeń gazowych, którzy dotąd nie byli nimi objęci. "Obniżyliśmy wiek emerytalny do poprzedniego, dla kobiet 60 lat, dla mężczyzn 65 lat, oprócz tego dajemy różnego rodzaju programy emerytur pomostowych. W różnych branżach, w różnych zakładach to się dzieje" – powiedział Morawiecki.

"W sytuacji, jak gdzieś będzie konieczność wprowadzenia tego rodzaju emerytur pomostowych, będziemy dalej otwarci na takie postulaty. Jesteśmy w dialogu z Solidarnością. Pan marszałek Marek Kuchciński, który jest tu z nami, jest szefem zespołu dyskutującego razem z Solidarnością również na te tematy" – dodał.

Sonda
Czy na zakupach odczuwasz, że ceny poszły do góry?
Pieniądze to nie wszystko - Grzegorz Puda
Najnowsze