W tych składach można kupić węgiel

i

Autor: Shutterstock W tych składach można kupić węgiel

Dystrybucja węgla

Nowe limity zakupu węgla. Polacy nie dostaną obiecanych 2 ton! Zmiany w dystrybucji węgla przez samorządy

2022-11-04 9:18

Nie dwie, ale tylko półtorej tony węgla za jednym razem - takie są ostateczne zapisy w ruszającej właśnie preferencyjnej sprzedaży surowca przez samorządy. W Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie Ministerstwa Aktywów Państwowych zmieniające wcześniejsze zapowiedzi rządu - informuje RMF FM.

Preferencyjny zakup węgla ze zmniejszonym limitem

Portal RMF FM cytuje premiera Mateusza Morawieckiego, który zapowiedział, że dystrybucja odbywała się będzie w wielkości nie wyższej niż chyba dwie tony na gospodarstwo domowe, ale to nie znaczy, że to są jedyne dwie tony, bo w grudniu czy w styczniu będzie możliwość dokupienia kolejnej tony czy kolejnych dwóch ton - zapowiadał premier Mateusz Morawiecki.

Jednak ostatecznie opublikowane w środę (3 listopada) w Dzienniku Ustaw - rozporządzenie - zmienia jednak ilość węgla dostępnego dla jednego gospodarstwa domowego do dwóch transz po półtorej tony. Jednej w tym, drugiej w przyszłym roku.

Portal informuje, ze zgodnie z ustawą, gminy, spółki gminne i związki gminne będą mogły kupować węgiel od importerów za nie więcej niż 1,5 tys. zł za tonę. Cena nie uwzględnia kosztów transportu. Następnie gmina będzie sprzedawać węgiel mieszkańcom w cenie nie wyższej niż 2 tys. zł za tonę.

Węgiel w preferencyjnej cenie będą mogły kupić od samorządu osoby uprawnione do dodatku węglowego.

Pieniądze to nie wszystko. Waldemar Buda
Sonda
Kupiłaś/eś węgiel na zimę?
Listen to "Matki z dziećmi w obliczu mrozów, braku ciepłej wody i energii. Gen. Bieniek mówi, co czeka Zachód zimą. EXPRESS BIEDRZYCKIEJ" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze