Nowe obostrzenia

i

Autor: KPRM

Narodowa kwarantanna do 17 stycznia! DRAKOŃSKIE OBOSTRZENIA i godzina policyjna w Sylwestra

2020-12-17 15:17

To już pewne! Minister zdrowia w czwartek (17.12) o godz. 15:00 ogłosił wprowadzenie narodowej kwarantanny, czyli zaostrzenie przepisów sanitarnych. Od 28 grudnia zacznie obowiązywać totalny lockdown. Rząd zamyka hotele i stoki narciarskie. Ponownie zamknięte zostaną centra handlowe. Nowe obostrzenia obowiązywać będą do 17 stycznia 2021 r. Dodatkowe restrykcje dotyczą również Sylwestra.

Całkowity lockdown w Polsce do 17 stycznia

W czwartek, 17 grudnia, szef resortu zdrowia ogłosił na konferencji prasowej zaostrzenie przepisów sanitarnych. Polsce, jak i całej Europie, grozi trzecia już fala koronawirusa. Zwiększona liczba zachorowań i zgonów ma się pojawić jeszcze przed rozpoczęciem masowych szczepień w Polsce i jest prognozowana na przełom stycznia oraz lutego 2021 r. Z tego powodu władze m.in. Niemiec, Francji, Litwy czy Holandii wprowadzają na czas świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra, regulacje zaostrzające lockdown. Jakie nowe obostrzenia ogłosił rząd w Polsce? 

ZOBACZ TAKŻE: Śmierć w rodzinie Kulczyków: "Kochała cały świat". Rodzina pogrążona w smutku

Sonda
Czy rząd popierasz całkowite zamknięcie hoteli, stoków narciarskich, siłowni i basenów do 17 stycznia 2021?

Zamknięte hotele i stoki narciarskie

Tak jak zapowiadaliśmy wcześniej, rządzący zamykają hotele i stoki narciarskie. Do 17 stycznia niemożliwe będą wszystkie podróże, także służbowe. To odpowiedź rządu na zwiększony ruch turystyczny, który spowodował, że w górach masowo pojawili się turyści - głównie rodziny z dziećmi. Media obiegły zdjęcia obleganych stoków narciarskich i zakorkowanych dróg na południe kraju. Stąd rządzący całkowicie zamknęli stoki narciarskie i hotele. Restrykcje potrwają od 28 grudnia do 17 stycznia 2021 - czyli także na czas ferii zimowych (4-17 stycznia).

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Śmierć w rodzinie Kulczyków: "Kochała cały świat". Rodzina pogrążona w smutku

Godzina policyjna na Sylwestra!

Nowym obostrzeniem jest zakaz przemieszczania się w Sylwestra i Nowy Rok. Jak poinformował minister Niedzielski, 31 grudnia od godziny 19:00 do 1 stycznia 2021 (do godz. 6:00 rano), będzie obowiązywała godzina policyjna! W tym czasie wyjście z domu będzie możliwe jedynie by zaspokoić potrzeby niezbędne do życia czyli np. zakupy w sklepie spożywczym, aptece czy wyjście do pracy.

dr Tomasz Karauda: Boimy się większej liczby zgonów po Świętach [Super Raport]
Najnowsze