Tusk

i

Autor: Shutterstock, Tomasz Radzik/Super express Tusk

Kto je dostanie?

Nowe świadczenie babciowe 1500 zł. Padła konkretna propozycja od Donalda Tuska

2023-03-28 1:25

Lider PO Donald Tusk podczas wizyty w Częstochowie opowiedział o nowym świadczeniu, które ma przysługiwać matkom. Tak zwane babciowe to 1500 zł, ale żeby je dostać, trzeba spełnić jeden konkretny warunek. Tak wygląda propozycja opozycji.

Donald Tusk podczas objazdu po Śląsku spotkał się z mieszkańcami Częstochowy, gdzie poruszył między innymi temat matek, które po urodzeniu dziecka chciałaby wrócić do pracy, ale nie mają z kim zostawić dziecka ani nie stać je na opłacenie żłobka. Jak się okazuje, PO ma dla nich konkretną propozycję. - Kobieta, która zdecyduje, że jednak chce wrócić do pracy, otrzyma 1500 zł, które może przeznaczyć na żłobek, na opiekę, może też podzielić się tymi pieniędzmi z tą przysłowiową, symboliczną babcią – mówił polityk.

Jak powiedział, nazwa odnosi się między innymi do babć, które często zajmują się dziećmi, gdy rodzice pracują. Nowe środki, według słów byłego premiera, mogą posłużyć także jako wyraz wdzięczności dla dziadków. - Jakie to byłoby sprawiedliwe, gdyby rodzina mogła uhonorować wysiłek babć – podkreślał lider PO. Warunkiem, aby dostać świadczenie, miałby być powrót świeżo upieczonej mamy do pracy. Pieniądze z kolei mają być wypłacane do momentu, aż dziecko będzie mogło pójść do przedszkola, czyli przez okres ok. 3 lat. W swoim wystąpieniu zaznaczył także, że 50 proc. matek nie wraca do pracy po urlopie macierzyńskim, choć aż 90 proc. wyraża chęć powrotu.

Pieniądze to nie wszystko Witold Orłowski
Sonda
Podoba ci się pomysł "babciowego"?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze