zajawka ULGI

i

Autor: GRAFIKA SE Katarzyna Matyjaszewska

Nowe ulgi podatkowe 2021. Jak rozliczyć ulgę na internet? Nawet 1500 zł dla każdego

2021-02-15 16:19

Już 15 lutego rusza czas rozliczeń podatkowych za 2020 rok. Składając PIT warto pamiętać o przysługujących ulgach. Jedną z najpopularniejszych jest ulga za internet. Jak rozliczyć ulgę na internet? Kto może z niej skorzystać i na jakich zasadach? Szczegóły rozliczeń PIT w 2021 roku.

Jak rozliczyć ulgę na internet?

Od poniedziałku 15 lutego będzie można rozliczać się z fiskusem poprzez platformę Twój e-PIT. Zostaną tam udostępnione rozliczenia podatkowe za poprzedni rok. Arkusze będą wstępnie wypełnione przez administrację skarbową, ale istnieje możliwość ich poprawy i uzupełnienia. Każdy z podatników dzięki aplikacji Twót e-PIT może między innymi uzupełnić ulgi i odliczenia od podatku. Wśród dostępnych opcji jest m.in. wskazanie darowizn na przeciwdziałanie COVID-19, krwiodawstwa czy cele kultu religijnego. 

Od dochodu można odliczyć także wydatki na internet poniesione w 2020 roku – z tej możliwości mogą skorzystać wszyscy podatnicy rozliczający się za pomocą formularzy PIT-28, PIT-36 oraz PIT-37.

Ponad 1500 zł zwrotu podatku DLA WSZYSTKICH! Ogromna ulga podatkowa na internet

Warto pamiętać o kilku zasadach:

• Ulga na internet przysługuje jedynie w dwóch kolejnych latach podatkowych;

• Jeden podatnik może odliczyć od dochodu 760 zł;

• W przypadku małżeństwa kwota ta jest dwukrotnie wyższa i wynosi 1520 zł;

• Można odliczyć tylko faktyczne koszty użytkowania internetu.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Pieniądze dostaniesz do końca lutego

Zeznania podatkowe za rok 2020 można składać od 15 lutego do 30 kwietnia 2021 r. Wyjątkiem jest PIT-28, który należy rozliczyć do 1 marca 2021 roku. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Pieniądze dostaniesz do końca lutego. Fiskus ma 45 dni na zwrot nadpłaty podatku w przypadku zeznania złożonego przez aplikację Twój e-PIT. Osoby rozliczające PIT w wersji papierowej mogą czekać do trzech miesięcy na zwrot środków.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze