Piotr Muller

i

Autor: Tomasz radzik Piotr Muller

Nowy Ład. ZAROBKI Polaków będą wyższe? Wygadał się rzecznik rządu!

2021-03-10 9:49

Czy pensje Polaków pójdą w górę? Wszystko wskazuje na to, że PiS ma kolejny plan na podwyższenie pensji. - W Nowym Ładzie są rozwiązania, które mają zwiększyć atrakcyjność zarobków i atrakcyjność miejsc pracy - mówił w środę rzecznik rządu Piotr Müller, odnosząc się do doniesień, które w tej sprawie pojawiły się w mediach.

Rzecznik rządu był pytany w Programie 3 Polskiego Radia o doniesienia medialne dotyczące Nowego Ładu. Przyznał, że nie może się do nich odnieść. "W Nowym Ładzie są rozwiązania, które mają zwiększyć atrakcyjność zarobków i atrakcyjność miejsc pracy plus również filar rozwojowy, ale o szczegółach niech mówią liderzy Zjednoczonej Prawicy w momencie, kiedy będziemy (go) prezentować" - powiedział Müller.

We wtorek "Dziennik Gazeta Prawna" napisał, że jednym najważniejszych elementów rządowego Nowego Ładu ma być kompleksowa przebudowa systemu podatkowego. Chodzi o obniżkę danin dla osób o niższych dochodach, którą sfinansują lepiej zarabiający. "Można to zrobić, obniżając najniższą stawkę podatku lub podnosząc dla wybranych grup kwotę wolną (o tym drugim wariancie napisał OKO.press, wskazując wysokość kwoty wolnej jako 30 tys. zł)" - pisze gazeta.

W lutym kierownictwo PiS zaakceptowało program Nowy Ład. Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego, program zawierający przede wszystkim plany inwestycyjne, ale także propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego w czasie po pandemii, ma być zaprezentowany w najbliższym czasie. Premier mówił w drugiej połowie stycznia, że w ramach programu rząd zaproponuje cały szereg projektów infrastrukturalnych i innowacyjnych.

ZOBACZ: Specjalny przelew wysłany na konta Polaków. Sprawdź, czy dostałeś ten prezent

Sonda
Czy odkładasz pieniądze w skarbonce?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze