Restauracje w Łodzi otwarte mimo obostrzeń

i

Autor: Pixabay.com

Nowy program rządowy. Bon żywnościowy i obniżenie podatku VAT dla branży gastronomicznej

2021-03-18 16:34

Mijają kolejne miesiące, w których branża gastronomiczna nie może przyjmować gości do swoich lokali. Po ogłoszonym ogólnopolskim lockdownie (20.03-09.04) z pewnością szybko nie nastąpi odmrożenie całej branży restauracyjnej. Rząd myśli o nowych formach pomocy dla tych przedsiębiorców. Jednym z nich ma być bon żywnościowy i obniżenie podatku VAT - informuje rmf24.pl.

Nowa pomoc dla przedsiębiorców?

Jak w praktyce miałaby wyglądać nowa forma pomocy dla firm, które rząd zamroził pół roku temu? Dziennikarze RMF FM donoszą, że rozważane jest wprowadzenie bonu żywnościowe wzorem bonu turystycznego. - Rząd rozważa zaoferowanie polskim przedsiębiorcom, by kupowali bony żywnościowe pracownikom: na przykład w wysokości 100 złotych. Rząd dokładałby od siebie też pewną kwotę: na przykład drugie tyle. Szefowie mogliby więc kupować swoim pracownikom bony na przykład 100-złotowe, które miałyby wartość 200-300 złotych - czytamy na rmf24.pl. Bon mógłby być wykorzystywany w dowolnym lokalu.

Test na Covid w Biedronce znów w sprzedaży! Testy na przeciwciała ponownie w sklepach

Sonda
Czy rząd powinien wprowadzić pełny lockdown jak wiosną 2020 roku?

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił w środę częściowy lockdown dla całego kraju od 20 marca do 9 kwietnia. W tym czasie zamknięte będą sklepy detaliczne w galeriach handlowych, hotele, obiekty sportowe i kultury, a uczniowie klas 1-3 wracają do zdalnej nauki. Otwarte pozostaną jednak sklepy spożywcze, apteki i drogerie, salony prasowe, księgarnie, czy sklepy z artykułami budowlanymi. W galeriach będą mogły też działać zakłady fryzjerskie i optyczne, placówki bankowe i pralnie. Zamknięte zostają kina, baseny, sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna, stoki narciarskie, kluby fitness i siłownie. W całym kraju do 28 marca obowiązuje ponadto zakaz organizacji m.in. wesel, komunii i przyjęć okolicznościowych

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze