PKP Intercity

i

Autor: Materiały prasowe PKP Intercity

Nowy rozkład pociągów 2019! Więcej połączeń PKP Intercity z Warszawy do Wrocławia, Kielc i Radomia

2019-08-23 7:28

W niedzielę 1 września 2019 roku wchodzi w życie korekta rocznego rozkładu jazdy. Będzie obowiązywać do 19 października 2019 roku. Wprowadzane zmiany zapewnią optymalne kursowanie pociągów PKP Intercity podczas licznych modernizacji linii kolejowych.

Nowy rozkład jazdy pociągów PKP Intercity
Zmiany w rozkładzie jazdy ucieszą mieszkańców Wrocławia, Kielc i Radomia. Od 1 września podróżni będą mogli ponownie korzystać z pociągów IC Morcinek, TLK Sztygar i IC Bolko w całej relacji Warszawa – Wrocław – Warszawa, które do tej pory były odwoływane na odcinku Radom – Warszawa Zachodnia – Radom. Dzięki temu znacząco poprawi się oferta połączeń Warszawy z Kielcami, która wzrośnie z 4 do 7 par, a także stolicy z Radomiem, gdzie na trasę ruszy już nie 6, a 9 par pociągów. Pomiędzy Warszawą a Wrocławiem będzie kursować 17 par pociągów.

ZOBACZ TEŻ: Flixbus wchodzi do Turcji! Gigant przejmuje wiodącego przewoźnika na lokalnym rynku

Mimo licznych modernizacji linii kolejowych w całej Polsce PKP Intercity niezmiennie uruchamia każdego dnia około 380 pociągów. Na najpopularniejszej trasie Warszawa – Kraków kursuje 25 par pociągów, pomiędzy stolicą a Trójmiastem – 22, Warszawę i Katowice łączy 21 par pociągów, a Warszawę i Poznań – 12.

Zmiany w obrębie węzła krakowskiego i dojeździe do Zakopanego
Dalsze prace inwestycyjne w obrębie węzła krakowskiego wymuszają małe zmiany w siatce połączeń pociągów kategorii Express InterCity Premium (EIP) i Express InterCity (EIC). Pociąg EIC Kościuszko/Norwid rel. Warszawa Wsch./Gdynia Gł. – Kraków Gł. będzie odjeżdżać z Warszawy dwie godziny wcześniej, o 5:46. Skład EIP 1302 łączący Warszawę i Kraków będzie wyjeżdżać ze stolicy o 7:05, czyli godzinę później. Również o godzinę później, na 7:55, został przesunięty start pociągu EIP 1300 z Warszawy do Krakowa Głównego.

Pociągi:

EIC Lajkonik rel. Warszawa – Przemyśl – Warszawa;
IC Przemyślanin/Nightjet rel. Szczecin – Przemyśl;
IC Matejko rel. Przemyśl – Świnoujście;
IC Mehoffer rel. Przemyśl – Szczecin – Przemyśl;
IC Chełmoński rel. Przemyśl/Hrubieszów – Jelenia Góra;
IC Wyspiański rel. Wrocław – Przemyśl;
IC Siemiradzki rel. Poznań – Przemyśl – Poznań;
TLK Ustronie rel. Kołobrzeg – Przemyśl – Kołobrzeg;
TLK Małopolska rel. Gdynia– Przemyśl;
TLK Osterwa rel. Przemyśl – Szczecin;

będą kursować objazdem przez stację Kraków Nowa Huta, pomijając stację Kraków Płaszów i Kraków Główny. Pomiędzy tymi stacjami wprowadzono honorowane biletów przewoźnika w komunikacji miejskiej ZTP w Krakowie.

Pociągi:

IC Wawel rel. Kraków – Poznań;
IC Orłowicz rel. Olsztyn – Kraków;
IC Kossak rel. Wrocław – Kraków;
IC Łokietek rel. Warszawa – Kraków;
IC Wisłoka rel. Przemyśl – Kraków;
TLK Wybicki rel. Poznań – Kraków – Poznań;
TLK Wit Stwosz rel. Kraków – Warszawa – Kraków;
TLK Pogórze rel. Wrocław – Przemyśl – Wrocław;
TLK Karpaty rel. Kraków – Gdynia – Kraków;

będą kursować przez Kraków Płaszów, z pominięciem stacji Kraków Główny.

Zawieszone zostało kursowanie pociągów:

IC Galicja rel. Przemyśl – Kraków Gł. – Przemyśl;
EIP 1312/3112 rel. Warszawa – Kraków Gł. – Warszawa;
EIC Giewont rel. Gdynia – Zakopane – Gdynia;
EIC Norwid rel. Gdynia – Kraków – Gdynia.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: PKP Intercity kupuje 12 nowych pociągów za ponad miliard złotych [ZDJĘCIE]

Rozpoczynają się prace inwestycyjne na liniach prowadzących do Zakopanego. W związku z tym od 2 września br. w relacji skróconej z i do Krakowa kursować będą pociągi:

EIC Tatry rel. Warszawa – Kraków – Warszawa (jako EIC Kościuszko);
IC Witkacy rel. Gdynia – Zakopane – Gdynia;
TLK Karpaty rel. Gdynia – Zakopane – Gdynia;
TLK Wit Stwosz rel. Warszawa – Zakopane – Warszawa.
W relacji skróconej z i do Chabówki od 1 do 9 września będą jeździć IC Oscypek rel. Katowice – Zakopane – Katowice oraz TLK Halny rel. Bydgoszcz – Zakopane – Bydgoszcz.

Komunikacja w pozostałych częściach Polski
Intensywne prace modernizacyjne prowadzone przez zarządcę sieci kolejowej powodują przerwę w ruchu na odcinku Olsztyn – Malbork.

Pociągi:

TLK Rybak rel. Białystok – Szczecin – Białystok;
IC Żuławy rel. Olsztyn – Szczecin – Olsztyn;
TLK Gryf rel. Olsztyn – Szczecin – Olsztyn;
TLK Branicki rel. Kraków – Gdynia – Kraków;

pojadą trasą okrężną przez stację Iława Główna. Do stacji, które będą pomijane – Elbląg, Morąg i Pasłęk zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa (ZKA). Pociąg TLK Stańczyk będzie kursować w skróconej relacji Szczecin – Gutkowo – Szczecin, a na odcinku Gutkowo – Olsztyn Główny – Gutkowo do dyspozycji pasażerów będzie ZKA.

Od 5 do 10 października nastąpi krótkotrwała przerwa w ruchu na odcinku Toruń Miasto – Toruń Wschodni. Na odcinku Toruń Główny – Toruń Wschodni zostanie uruchomiona ZKA dla pociągów:

TLK Drwęca rel. Olsztyn – Poznań – Olsztyn;
IC Jeziorak rel. Olsztyn – Poznań – Olsztyn;
TLK Ukiel rel. Olsztyn – Kraków – Olsztyn;
IC Mamry rel. Białystok – Wrocław Gł. – Białystok.

Składy nie będą zatrzymywać się na stacji Toruń Miasto. Dodatkowo w terminie 4 – 9/10 października pociąg TLK Ustronie rel. Kołobrzeg – Przemyśl – Kołobrzeg zostanie skierowany na trasę objazdową na odcinku Toruń Główny – Tczew i będzie przejeżdżać przez stację Bydgoszcz Główna. W tym czasie pominie Iławę, Prabuty i Malbork. Od 1 do 15 września pociąg IC Daszyński/Soła rel. Białystok – Żywiec/Zwardoń nie będzie kursować na odcinku Białystok – Warszawa Wschodnia. W dniach od 4 do 24 września wprowadzona zostanie przerwa w ruchu na odcinku Hurko –Medyka i w stacji Medyka. W związku z tym, zawieszone zostanie kursowanie pociągu  MP Lwów Express rel. Wrocław – Lwów – Wrocław z wagonami bezpośrednimi do Kijowa.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze