Grupa Lotos przekazała samochody w ręce placówek medycznych z Pomorza. Auta posłużą do przewożenia próbek i pacjentów

i

Autor: Lotos Grupa Lotos przekazała samochody w ręce placówek medycznych z Pomorza. Auta posłużą do przewożenia próbek i pacjentów

Nowy szef Grupy Lotos. Zofia Paryła będzie pełniła obowiązki prezesa Zarządu Lotosu

2020-11-12 21:35

W związku z rezygnacją złożoną przez Pawła Jana Majewskiego, dotychczasowego szefa Grupy Lotos, Rada Nadzorcza spółki pełnienie obowiązków prezesa Zarządu Grupy powierzyła dziś (12 listopada 2020 r.) Zofii Marii Paryła.

Zofia Paryła jest czlonkiem zarządu Grupy Lotos od 25 lipca 2019 roku, pełniąc funkcję wiceprezes Zarządu ds. finansowych. Jest absolwentką Executive Master of Business Administration (MBA). Ma również tytuł magistra Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, ukończyła Wydział Zarządzania na kierunku rachunkowość.

Karierę zawodową rozpoczęła 1985 roku w Krajowej Państwowej Komunikacji Samochodowej w Krakowie. W latach 1997 – 2017 związana była z sektorem prywatnym. Ostatnie dwa lata pełniła funkcję wiceprezesa Zarządu, Energa Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o.

Posiada liczne certyfikaty z zakresu zarządzania, księgowości i rachunkowości, jak również certyfikat uzyskania kwalifikacji wykształcenia dla kandydatów na członków organów nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa.

W Zarządzie Grupy LOTOS S.A. zasiadają również: Artur Cieślik, wiceprezes ds. strategii i rozwoju, Marian Krzemiński, wiceprezes ds. inwestycji i innowacji, Piotr Walczak, wiceprezes ds. produkcji i handlu oraz Jarosław Wittstock, wiceprezes ds. korporacyjnych.

Przeczytaj także: Jesteśmy gotowi do transformacji energetycznej

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze