Nowe obostrzenia. Obowiązkowe testy dla pracowników! Szef będzie ich wymagał

2021-12-07 13:30
Adam Niedzielski, Waldemar Kraska
Autor: Piotr Molecki/East News Adam Niedzielski, Waldemar Kraska

Nowe obostrzenia. Obowiązkowe testy dla pracowników! Rząd Mateusza Morawieckiego w końcu zaczyna zaostrzać przepisy w związku dramatycznym przebiegiem epidemii COVID-19 w Polsce. Jak ogłosił minister zdrowia Adam Niedzielski, pracodawca będzie mógł oczekiwać od pracownika wykonania testu na COVID-19 i okazania jego wyniku.

Nowe obostrzenia. Obowiązkowe testy dla pracowników - 7.12.2021

- Mam nadzieję, że w ciągu tygodnia zostanie skierowany na ścieżkę formalną - powiedział we wtorek, 7 grudnia minister zdrowia Adam Niedzielski. Szef resortu zdrowia odniósł się we wtorek na konferencji prasowej do kwestii projektu ustawy, na mocy której pracodawca będzie mógł sprawdzić, czy pracownik jest zaszczepiony przeciw COVID-19. "Cały czas pracujemy (nad projektem) razem z klubem parlamentarnym PiS" - zapewnił. "Jesteśmy już bliscy finiszu, zmodyfikowaliśmy trochę filozofię tego projektu, bo pracodawca będzie - zgodnie z tym nowym ujęciem - miał prawo oczekiwać okazania wyniku testu przez pracownika - po to właśnie, by budować bezpieczne środowisko pracy" - podkreślił szef Ministerstwa Zdrowia.

Tańczące z promocjami 2.12

"Przypomnę, że we wcześniejszej wersji dyskutowaliśmy, by było to szczepienie, ale tutaj stawiamy jednak na testy - w ogóle w tym projekcie ustawy będą zagwarantowane za darmo obywatelom" - dodał. - Ten projekt dyskutujemy w tej chwili z klubem PiS, rozmawiamy z kierownictwem, z innymi interesariuszami i mam nadzieję, że w ciągu tygodnia wyklaruje się ten projekt, że zostanie skierowany na ścieżkę formalną - dodał Niedzielski.

Sonda
Czy pracodawca powinien wysłać na bezpłatny urlop pracownika bez szczepienia lub negatywnego wyniku testu na COVID-19?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze