węgiel

i

Autor: fot. FB Radom Ile naprawdę kosztuje tani węgiel od gminy? Ceny mogą być zaskoczeniem!

Zakup węgla

Od czwartku wielkie zmiany w sklepie PGG. Mają ułatwić korzystanie ze strony i zakup węgla

2022-11-23 11:00

Zakup węgla na stronie PGG (Polskiej Grupy Górniczej) ma być znacznie ułatwiony dzięki możliwości zalogowania się przez profil zaufany, e-dowód osobisty, czy bankowość internetową. Nowe opcje logowania zostaną uruchomione w czwartek 24 listopada i pozwolą na lepszą kontrolę i usprawnienie procesu zakupu węgla.

Węgiel w PGG kupisz tylko po potwierdzeniu tożsamości

PGG planuje od czwartku 24 listopada umożliwić rejestrację i logowanie tylko poprzez login.gov.pl, czyli przez potwierdzenie tożsamości loginem zaufanym, eDowodem, lub kontem bankowym. Jak podaje Polska Grupa Górnicza, w ten sposób mają być wyeliminowane próby oszustw i zakupu większej ilości węgla niż przysługuje na osobę.

Celem zmian jest wyeliminowanie przypadków rejestrowania w sklepie internetowym kont na nieprawdziwe dane czy zakładania kilku kont przez te same osoby. Zmiany służą też umożliwieniu klientom e-sklepu samodzielnej modyfikacji danych na własnym profilu bez konieczności przesyłania formularza zmiany danych - podał rzecznik PGG Tomasz Głogowski.

Żeby kupić węgiel, będziesz musiał potwierdzić tożsamość

Dane dotychczasowych klientów PGG mają być zapisane dalej w ich profilach, po uwierzytelnieniu przez system. Nowi klienci będą musieli potwierdzić tożsamość. Po uwierzytelnieniu, będzie można zmodyfikować swoje dane, tj. numer telefonu, rachunku bankowego, czy adresu zamieszkania. W planach jest możliwość modyfikacji adresu dostawy węgla.

Portal PGG od początku roku sprzedał klientom blisko 1,4 mln ton dla ok. 460 tys. klientów. W e-sklepie dostępny jest tylko węgiel paczkowany i miały węglowe, po tym jak wstrzymana została sprzedaż węgla opałowego luzem ze względu na przystąpienie grupy do preferencyjnej sprzedaży dla gospodarstw domowych w gminach.

Pieniądze to nie wszystko. Cezary Kochalski
Sonda
Kupiłaś/eś węgiel na zimę?
Najnowsze