Kalkulator, rachunki

i

Autor: pixabay.com Jak podaje "DGP", wbrew deklaracjom resortu finansów płatnicy nie unikną biurokracji

Od kiedy można rozliczyć PIT? Okres rozliczeniowy coraz bliżej

2022-02-09 21:18

Niebawem Ministerstwo Finansów zacznie udostępniać wstępnie wypełnione zeznania podatkowe PIT za 2021 rok. Aby je zobaczyć, konieczne będzie zalogowanie do usługi Twój e-PIT. Zgodnie z przepisami prawa, resort finansów zacznie udostępniać zeznania PIT 2021 już od 15 lutego 2022 roku. Na Portalu Podatkowym będzie czekał na podatnika wstępnie przygotowany e-PIT 2021.

Jest to korzystne rozwiązanie w szczególności dla podatników, którzy nie chcą korzystać z dodatkowych ulg i odliczeń. Nie mają też konieczności uzupełniania danych podatkowych. Wspomniani podatnicy nie muszą bowiem wykonywać żadnej czynności, a 2 maja ich rozliczenie roczne zostanie wysłane do urzędu skarbowego.

PIT-37 możemy rozliczyć przez internet bądź złożyć osobiście w urzędzie skarbowym. Polacy coraz chętniej wybierają pierwszy sposób, dzięki któremu oszczędzają sporo czasu.

Polski Ład – czy jest to rewolucja podatkowa i społeczna

Obecnie PIT-37 możemy wypełnić w aplikacji e-Urząd Skarbowy, dzięki usłudze Twój e-Pit bądź skorzystać z jakiegokolwiek programu komercyjnego.

Deklarację PIT-37 wypełniają osoby, których dochody rozliczane są za pośrednictwem płatników. Oznacza to, że nie wybierają jej przedsiębiorcy, nawet jeśli rozliczają się z dochodów za pomocą skali podatkowej.

Sonda
Popieracie Polski Ład?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze