Emeryt

i

Autor: Arkadiusz Ziółek/East News

OFICJALNIE: dwie waloryzacje emerytur 2022. Oto podwyżki dla emerytów [TABELA]

2021-07-11 5:16

Świetna wiadomość dla emerytów i rencistów! Waloryzacja rent i emerytur 2022 jeszcze wyższa niż zaplanował rząd Mateusza Morawieckiego! Większe podwyżki dla seniorów wynikają z najnowszych danych Narodowego Banku Polskiego i planów Rady Polityki Pieniężnej. Specjalnie dla emerytów przygotowaliśmy najnowszą tabelę waloryzacyjną, dzięki której seniorzy mogą zobaczyć dwa warianty podwyżek świadczeń. Emerycie, sprawdź jaką emeryturę możesz otrzymać w 2022 roku!

Nowy rok, nowe emerytury

Chociaż do waloryzacji rent i emerytur 2022 zostało jeszcze kilka miesięcy, już teraz instytucje państwowe pracują nad podwyżkami dla emerytów i rencistów. Wstępnie rząd zapowiedział, że przyszłoroczna waloryzacja wyniesie 4 proc. dla wszystkich seniorów, bez stałej podwyżki kwotowej dla najbiedniejszych, podobnie jak miało to miejsce w tym roku. Teraz jednak Rada Polityki Pieniężnej przygotowała nowe prognozy, o których oficjalnie poinformował Narodowy Bank Polski.

ZOBACZ: Ile wiedzą o nas banki. Jak sprawdzić BIK i jak poprawić swoją ocenę?

Dzięki tym danym obliczyliśmy dla Państwa waloryzację emerytur 2022, biorąc pod uwagę najniższą i najwyższą prognozowaną przez NBP i RPP inflację za rok 2021 oraz przyjmując, że realny wzrost cen będzie taki sam jak ostatni. Waloryzacja tym samym przekroczy 4 proc. i wyniesie od 4,14 do 4,74 proc. Minimalna emerytura krajowa wyniesie od niemal 1303 do 1310 złotych, czyli wzrośnie o od ok. 52 do ok. 60 złotych. Przeciętny polski emeryt, który dziś otrzymuje 2500 złotych w 2022 roku będzie mógł liczyć na ponad 2603 do przeszło 2618 złotych, co oznacza podwyżkę emerytury od 103 do 118 złotych. Bardziej zamożni emeryci, tacy jak prezes PiS Jarosław Kaczyński, czy były premier z ramienia SLD Leszek Miller, którzy dziś dostają z ZUS ok. 7000 złotych zgodnie z prognozami NBP mogliby w przyszłym roku dostawać świadczenie w wysokości od 7290 do 7332 złotych miesięcznie. Dla takich seniorów to podwyżka emerytur rzędu kilkuset złotych!

W TABELI PONIŻEJ ZNAJDUJĄ SIĘ DOKŁADNE WYLICZENIA NOWYCH WALORYZACJI EMERYTUR 2022

Warto przypomnieć, że w 2022 roku emeryci mają ponownie otrzymać trzynastki. Wciąż aktualna jest obietnica Polskiego Ładu czyli m.in. emerytur bez podatku, jednak emeryci ostatnio mogli zacząć wątpić w dobre chęci rządu - prace nad ustawą są kością niezgody pomiędzy premierem Mateuszem Morawieckim a Jarosławem Gowinem.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Polacy już muszą oszczędzać na... znicze! Co się dzieje?

Sonda
Czy uważasz, że w Polsce można przeżyć za minimalną krajową emeryturę?
Epidemia odry w Polsce i na świecie
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze