Jarosław Gowin

i

Autor: Łukasz Gągulski/SUPER EXPRESS Jarosław Gowin

Polski Ład zagrożony. Gowin blokuje ustawę!

2021-07-07 17:22

Polski Ład, czyli sztandarowy projekt rządzących powoli ma wchodzić w życie. Jednym z jego głównych punktów są przepisy podatkowe, a w nich m.in. zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł, zmiana sposobu rozliczania składki zdrowotnej oraz zwolnienie z daniny publicznej części emerytów. Trwają ostatnie szlify ustawy podatkowej. Okazuje się, że hamulcowym szybkiego wprowadzenia w życie nowych przepisów podatkowych ma być wicepremier Jarosław Gowin ze swoim ugrupowaniem.

Nowy Ład powoli ma wchodzić w życie. Okazuje się jednak, że nie jest to takie proste zadanie jak rząd zakładał. Okazuje się, że hamulcowym proponowanych zmian jest wicepremier Jarosław Gowin wraz ze swoim ugrupowaniem. Kością niezgody są kwestie podatkowe. – Ustawa zawiera wszystkie rozwiązania jeżeli chodzi o kwestie podatkowe w Polskim Ładzie, czyli podwyższenie kwoty wolnej od podatku i podwyższenie drugiego progu podatkowego, czyli obniżenie podatków dla lepiej zarabiających w tej grupie 220 tysięcy złotych – wskazał Piotr Müller w „Sygnałach dnia” Polskiego Radia. Rzecznik rządu jednak dodał: – Ustawa miała być w tym tygodniu zaprezentowana jako projekt do konsultacji społecznych, umówiliśmy się wczoraj z premierem Gowinem, że dajemy sobie ostatnie kilka dni na pewne szlify tej ustawy, ostateczne propozycje również, które są wspólnie uzgadniane między Prawem i Sprawiedliwością i Porozumieniem, i na początku przyszłego tygodnia ustawa pójdzie do konsultacji i liczę, że już jako projekt całej Zjednoczonej Prawicy.

Müller przyznał, że nie ma co ukrywać, że jest inne spojrzenie na kwestie podatkowe między Prawem i Sprawiedliwością i Porozumieniem. - My uważamy, że ten system, który powstał w czasach III RP jest w wielu miejscach niesprawiedliwy i dlatego właśnie chcemy obniżyć podatki dla 18 milionów obywateli. Jest pewna kwestia związana z oczywiście dyskusją o skali opodatkowania przedsiębiorstw i w jaki sposób powinny być konstruowane podatki w tym zakresie i właśnie to jest przedmiotem tej dyskusji teraz z premierem Gowinem, ale tak jak mówię liczę, że te wczorajsze rozmowy kilkugodzinne i też szlify ustawowe, które będą w tym tygodniu doprowadzą do porozumienia między wszystkimi partiami obozu Zjednoczonej Prawicy – zaznaczył polityk.

Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Rola technologii
Sonda
Czy popierasz pomysł zwolnienia emerytur z podatku?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze