Piotr Müller rzecznik rządu zapowiada przyspieszoną ścieżkę legislacyjną

i

Autor: Wikipedia Piotr Müller rzecznik rządu zapowiada przyspieszoną ścieżkę legislacyjną

Polski Ład. Rewolucja podatkowa w Polsce. Wkrótce wyższa kwota wolna od podatku

2021-07-07 9:02

Polski Ład. - Dajemy sobie ostatnie kilka dni na pewne szlify projektu ustawy podatkowej z Polskiego Ładu - czyli podwyższenie kwoty wolnej od podatku i podwyższenie drugiego progu podatkowego - zapowiedział w środę rzecznik rządu Piotr Müller. Na początku przyszłego tygodnia projekt pójdzie do konsultacji.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował we wtorek, że tego dnia spotka się z wicepremierem i szefem Porozumienia Jarosławem Gowinem, aby przedyskutować wątpliwości dotyczące kwestii podatkowych zawartych w Polskim Ładzie. Müller w Programie Pierwszym Polskiego Radia mówił w środę, że po spotkaniu są jeszcze ostatnie szlify ustawy podatkowej, która zawiera "wszystkie rozwiązania, jeżeli chodzi o kwestie podatkowe w Polskim Ładzie, czyli podwyższenie kwoty wolnej od podatku i podwyższenie drugiego progu podatkowego".

Przyznał, że projekt ustawy miał być - według wstępnych zapowiedzi - zaprezentowany i przesłany do konsultacji społecznych w tym tygodniu. "Umówiliśmy się wczoraj z premierem Gowinem, że dajemy sobie ostatnie kilka dni na pewne szlify tej ustawy, ostateczne propozycje, które są wspólnie uzgadniane między PiS i Porozumieniem" - mówił.

ZOBACZ TEŻ: Polacy płacą za paliwo niemal najmniej w całej Unii Europejskiej! [INFOGRAFIKA]

Polski Ład: Premier zapowiada 12tys. złotych dla kolejnych dzieci

"Liczymy ostatnie propozycje, które są przekazywane z obu stron, tak aby ten system w całości finansowo się spinał w zdrowy, rozsądny sposób" - dodał. Zapowiedział też, że wkrótce projekt trafi do konsultacji. "Na początku przyszłego tygodnia projekt pójdzie do konsultacji, liczę, że już jako wspólny projekt całej Zjednoczonej Prawicy" - zapowiedział Müller.

Polski Ład. Co zakłada?

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

Sonda
Czy popierasz podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze