Piotr Müller rzecznik rządu zapowiada przyspieszoną ścieżkę legislacyjną

i

Autor: Wikipedia Piotr Müller rzecznik rządu zapowiada przyspieszoną ścieżkę legislacyjną

Polski Ład. Rewolucja podatkowa w Polsce. Wkrótce wyższa kwota wolna od podatku

2021-07-07 9:02

Polski Ład. - Dajemy sobie ostatnie kilka dni na pewne szlify projektu ustawy podatkowej z Polskiego Ładu - czyli podwyższenie kwoty wolnej od podatku i podwyższenie drugiego progu podatkowego - zapowiedział w środę rzecznik rządu Piotr Müller. Na początku przyszłego tygodnia projekt pójdzie do konsultacji.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował we wtorek, że tego dnia spotka się z wicepremierem i szefem Porozumienia Jarosławem Gowinem, aby przedyskutować wątpliwości dotyczące kwestii podatkowych zawartych w Polskim Ładzie. Müller w Programie Pierwszym Polskiego Radia mówił w środę, że po spotkaniu są jeszcze ostatnie szlify ustawy podatkowej, która zawiera "wszystkie rozwiązania, jeżeli chodzi o kwestie podatkowe w Polskim Ładzie, czyli podwyższenie kwoty wolnej od podatku i podwyższenie drugiego progu podatkowego".

Przyznał, że projekt ustawy miał być - według wstępnych zapowiedzi - zaprezentowany i przesłany do konsultacji społecznych w tym tygodniu. "Umówiliśmy się wczoraj z premierem Gowinem, że dajemy sobie ostatnie kilka dni na pewne szlify tej ustawy, ostateczne propozycje, które są wspólnie uzgadniane między PiS i Porozumieniem" - mówił.

ZOBACZ TEŻ: Polacy płacą za paliwo niemal najmniej w całej Unii Europejskiej! [INFOGRAFIKA]

Polski Ład: Premier zapowiada 12tys. złotych dla kolejnych dzieci

"Liczymy ostatnie propozycje, które są przekazywane z obu stron, tak aby ten system w całości finansowo się spinał w zdrowy, rozsądny sposób" - dodał. Zapowiedział też, że wkrótce projekt trafi do konsultacji. "Na początku przyszłego tygodnia projekt pójdzie do konsultacji, liczę, że już jako wspólny projekt całej Zjednoczonej Prawicy" - zapowiedział Müller.

Polski Ład. Co zakłada?

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

Sonda
Czy popierasz podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze