Emeryt

i

Autor: Shutterstock Gigantyczna waloryzacja dodatków dla seniorów

Co z emeryturami bez podatku? Wojna w rządzie

2021-07-07 10:10

Waloryzacja emerytur to dla wielu seniorów nic w porównaniu z obietnicą świadczeń bez podatku. Choć minęło wiele miesięcy od zapowiedzi wprowadzenia Polskiego Ładu i wielkich zmian dla emerytów, to wciąż rząd Mateusza Morawieckiego nie przedstawił oficjalnego planu. Wszystko przez tarcia dotyczące całego Polskiego Ładu. Rewolucja w emeryturach się oddala. Oto, co mogliby zyskać emeryci.

Emerytury bez podatku ZAGROŻONE! Wojna w rządzie

Emerytury bez podatku to część Polskiego Ładu, który ogłosili premier Mateusz Morawiecki i szef PiS Jarosław Kaczyński. Niestety, rząd wciąż oficjalnie nie przekazał do konsultacji projektu ustawy, która poprawi sytuację ponad 60 proc. emerytów w Polsce, czyli niemal 4 milionów osób. Mówiąc wprost - Pomysł PiS oznacza, że seniorzy mieliby nie tylko więcej pieniędzy co roku dzięki waloryzacji rent i emerytur, nie tylko raz w roku płacone trzynaste emerytury, ale też więcej pieniędzy w kieszeniach po otrzymaniu wypłaty świadczenia emerytalnego z ZUS.

ZOBACZ: Wielka batalia o apteki. Ceny leków wzrosną?

- Przepisy w tym zakresie pojawią się razem z przepisami podatkowymi, a więc we wrześniu tego roku będziemy je procedować i nowa emerytura będzie mogła funkcjonować od nowego roku. To znacznie polepszy sytuację finansową seniorów - zapowiedziała minister rodziny Marlena Maląg. Niestety, czasu jest coraz mniej, a premier Mateusz Morawiecki nie porozumiał się z wicepremierem Jarosławem Gowinem w sprawie ostatecznego wyglądu Polskiego Ładu, a ma być to jedna ustawa dla wszystkich zmian - i kwoty wolnej od podatku i zmian dla seniorów.

Czym mają być emerytury bez podatku? Emeryci nie będą płacić podatku do kwoty 2500 złotych. Przykładowo emeryt, który obecnie otrzymuje 1500 złotych brutto emerytury (1270 zł na rękę) po wprowadzeniu nowej kwoty wolnej od podatku, zyska dodatkowe 95 złotych. To oznacza, że jego emerytura bez podatku wyniesie 1365 złotych. Jeszcze więcej zyskają seniorzy, którzy dziś otrzymują z ZUS średnią emeryturę, czyli 2500 złotych, będące górną granicą emerytur bez podatku. Taki emeryt zyska ponad 400 złotych netto (nie uwzględniając składki zdrowotnej)!

Dokładne wyliczenia emerytur bez podatku znajdziesz w tabeli poniżej.

Sonda
Czy uważasz, że L4 powinno być w pełni płatne dla wszystkich, nie tylko dla wybranych grup?
Pożar kościoła w Kępkach
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze