OFICJALNIE waloryzacja emerytur WYŻSZA niż obiecano!

i

Autor: SE

OFICJALNIE waloryzacja emerytur WYŻSZA niż obiecano! Emerycie, tyle podwyżki dostaniesz [TABELA]

2021-02-09 10:00

Waloryzacja rent i emerytur 2021 będzie jeszcze wyższa, niż zapowiadał rząd! Okazuje się, że przez inflację i wzrost płac emeryci i renciści w marcu dostaną większe podwyżki świadczeń, niż przewidywano. Co ważne, ZUS wypłaci też większe minimalne emerytury! Zobacz, na jaką podwyżkę emerytury możesz liczyć - przygotowaliśmy specjalną tabelę waloryzacyjną 2021 dla seniorów!

Emeryci w tym roku mogliby krzyknąć "Mamy to!". Choć emerytury i renty wciąż są niskie, a podwyżki niewystarczające, to im większa waloryzacja rent i emerytur, tym lepiej. W 2021 roku wzrost świadczeń emerytalnych i rentowych będzie większy, niż początkowo przewidywał rząd. Nowe podwyżki emerytur wynikają z danych opublikowanych przez GUS. Przy wysokiej inflacji emeryckiej za 2020 rok i realnemu wzrostowi wynagrodzenia już teraz wiemy, że waloryzacja rent i emerytur w marcu wyniesie 4,24 proc. i będzie tylko procentowa! Przekroczyła bowiem założenia rządu (4,16 proc.) i w ten sposób minimalne emerytury będą wyższe... ale niewiele.

SZOK! Ponad 400 tysięcy zł dla OJCA RYDZYKA! Nie uwierzysz, kto mu płaci taką kasę

Minimalna emerytura 2021 wzrośnie więc z 1200 złotych do... 1251 złotych. Średnia emerytura krajowa, która wynosi ok. 2500 złotych brutto wzrośnie do 2606 złotych. Na szczęście podwyżki dla emerytów to nie wszystko. Na wiosnę seniorzy ponownie dostaną trzynastą emeryturę z ZUS, która będzie równa minimalnemu krajowemu świadczeniu po waloryzacji. Dodatkowo na koniec roku rząd zapowiedział, że część emerytów otrzyma czternastkę. Ta jednak będzie zależna od wysokości otrzymywanej emerytury - im większe świadczenie pobiera emeryt, tym mniej pieniędzy z czternastej emerytury zobaczy, albo nawet ani złotówki.

W naszej TABELI WALORYZACYJNEJ dokładnie prezentujemy podwyżki emerytur. Zobacz poniżej, ile dostaniesz!

Sonda
Czy uważasz, że waloryzacja rent i emerytur 2021 jest wystarczająca?
Ponad 1500 zł zwrotu podatku DLA WSZYSTKICH! Ogromna ulga podatkowa na internet
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze