Kup sobie sex u Rydzyka

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Kup sobie sex u Rydzyka

SZOK! Ponad 400 tysięcy zł dla OJCA RYDZYKA! Nie uwierzysz, kto mu płaci taką kasę

2021-02-03 14:05

Kolejne ministerstwa hojnie wpierają działalność ojca Rydzyka. W ubiegłym roku resort rodziny przekazał duchownemu ponad 100 tysięcy zł. Za te środki w TV Trwam wyemitowano serię spotów skierowanych do seniorów. Wcześniej Rydzyk otrzymał gigantyczne wsparcie od ministerstwa spraw zagranicznych. Zobacz, ile pieniędzy rząd daje duchownemu i na co są one przeznaczone. Kwoty szokują!

Ojciec Rydzyk to najbardziej znany kapłan w Polsce. Od wielu lat przyciąga uwagę mediów, często za sprawą powiązań politycznych. Na światło dzienne co chwilę wychodzą kolejne dotacje, którymi rząd z pieniędzy podatników obdarowuje dyrektora Radia Maryja i Telewizji Trwam. Tym razem na jaw wyszły kolejne umowy podpisane m.in. między Ministerstwem Rodziny a Fundacją Lux Vertiatis, z którą bezpośrednio związany jest ojciec Rydzyk. Kwoty zwalają z nóg!

ZOBACZ: Ważna data dla frankowiczów. Sąd Najwyższy ogłosi WAŻNĄ informację

Ponad 400 tysięcy zł od rządu dla Rydzyka

Resort rodziny w 2020 roku przekazał 105 tys. zł fundacji Lux Veritas. W jakim celu? Jak wyjaśnia dziennik "Fakt" kwota została przeznaczona na wykupienie spotów informacyjnych dotyczących akcji "Wspieraj Seniora", która miała miejsce na przełomie października i listopada zeszłego roku. Bardziej hojne okazało się jednak Ministerstwo Spraw Zagranicznych. W latach 2018-2020 resort ten wypłacił fundacji łącznie 302,5 tys. zł w ramach trzech dotacji. Pierwsza transza środków została przeznaczona na produkcję reportaży o rotmistrzu Pileckim oraz materiałów upamiętniających bohaterów walki o niepodległość. W 2019 r. fundacja otrzymała 24 tys. zł na realizację zadania publicznego pt. "Bohaterowie codzienności – pamięć i upowszechnianie". Z kolei w ubiegłym roku fundacja otrzymała trzecią transzę w wysokości 98 tysięcy złotych na kwartalnik historyczny "Pamięć i Tożsamość".

Ojciec Tadeusz Rydzyk i media przez niego prowadzone w 2020 roku otrzymały też wsparcie w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. Pierwsza dotacja zasiliła konta Fundacji Lux Veritatis oraz dwóch spółek duchownego o 903,2 tys. zł dopłat do wynagrodzeń z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Również w ubiegłym roku resort kultury przekazał 60 mln zł na wystawę w muzeum "Pamięć i Tożsamość". 

SPRAWDŹ: Żona Jakimowicza z posadą w NBP!

Radio Maryja i ojciec Rydzyk. Historia i kontrowersje

Pytanie 1 z 10
Radio Maryja zostało założone w roku
Najnowsze