Kurier

i

Autor: romeosessions / CC0 / pixabay.com

Ogromne zmiany w InPost: Co zrobić, żeby paczka dotarła tego samego dnia?

2021-10-26 11:49

Klienci InPost muszą przygotować się na spore zmiany. Firma ustala nowe zasady nadawania paczek. Warto zapoznać się z nowym harmonogramem, żeby wiedzieć kiedy najlepiej nadać paczkę. Nadanie paczki do określonej godziny, sprawi, że ta w drogę wyruszy jeszcze tego samego dnia. Kilka minut spóźnienia oznacza z kolei, że przesyłka będzie na swoją kolej czekać przez kolejną dobę.

InPost, który prowadzi m.in. paczkomaty i usługi kurierskie, zmienia organizację godzin nadawania paczek. Osoby, którym się śpieszy i chcą, żeby ich przesyłka w drogę wyruszyła jeszcze tego samego dnia, kiedy została nadana powinni zapoznać się z nowym harmonogramem. Zmiany wejdą w życie 4 listopada.

- Od 4 listopada 2021 r. wprowadzamy aktualizację podziału strefowego, od którego uzależnione są godziny graniczne nadań przesyłek - podał InPost. Nowy podział będzie wyglądać następująco:

  • strefa A – godzina graniczna: 16:00 
  • strefa B – godzina graniczna: 15:00 
  • strefa C – godzina graniczna: 14:00 
  • strefa D – godzina graniczna: 13:00

- Przypominamy, że godzina graniczna w każdej ze stref to maksymalna godzina nadania w Paczkomacie/PaczkoPunkcie lub godzina zlecenia podjazdu kuriera, tak by przesyłka wyruszyła w dalszą drogę jeszcze tego samego dnia - informuje InPost. Przynależność do konkretnej strefy można sprawdzić na stronie przewoźnika w zakładce "Godziny odbiorów". Wystarczy wpisać kod pocztowy.

Już teraz można otrzymać paczkę w dniu, w którym została nadana lub nadać paczkę ze świadomością, że dotrze do odbiorcy tego samego dnia. Usługę Same Day Delivery, czyli dostawę w dniu nadania przesyłki InPost wprowadził we wrześniu. Nowa usługa polega ona na tym, że przesyłki nadane w tym samym mieście do godziny 16.00 trafią do centrum dystrybucji a następnie – także w dniu nadania - zostaną rozwiezione do Paczkomatów InPost.

Karpacki Wyścig Kurierów Tarnów 2020
Sonda
Korzystasz z paczkomatów lub innych automatów pocztowych?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze