Orange wyłącza kultową usługę. Na pewno wysyłałeś tak wiadomości w młodości

2020-01-22 11:52 KaJa
SMS
Autor: relaxhotels / CC0 / pixabay.com

Wiele osób pamięta gdy mając telefony komórkowe na kartę i nie posiadając na nich środków wysyłało SMS-y z bramek. Usługa ta niegdyś bardzo popularna w ostatnich latach traciła wielu użytkowników. Darmowa komunikacja internetowa i pakiety darmowych SMS-ów w abonamencie sprawiły, że bramki stały się niepotrzebne. Orange postanowiło zatem całkowicie wyłączyć tę usługę, będzie on dostępna jedynie do końca stycznia.

Czasy kiedy wiele osób wysyłały SMS-y przy użyciu bramek internetowych odeszły w niepamięć. Dzisiaj ta usług jest kompletnie nieopłacalna i wydaje się niepotrzebna. Darmowe komunikatory internetowe, aplikacje mobilne i bogate w darmowe SMS-y pakiety w abonamencie wypchnęły bramki. Dla operatów utrzymywanie oprogramowania i infrastruktury stało się bezsensowne.

Zobacz również: Drukarka, kamera, lodówka – co może prowadzić do wycieku danych?

Wysyłanie SMS-ów przez bramki Orange było jedną z ostatnich tego typu usług. “Przez stronę sms.orange.pl oraz mms.orange.pl można zarówno wysyłać, jak i odbierać wiadomości tekstowe oraz grafiki” - pisze Next Gazeta. Usługa ta stała się jednak nieopłacalna i praktycznie nikt z niej nie korzysta, w związku z czym dostępna będzie jedynie do końca stycznia 2020 roku

Czytaj także: Gigantyczne opóźnienia w urzędach. Co z bonifikatami na przekształcenie użytkowania wieczystego? 

- 1.02.2020 usługa "SMS/MMS z Internetu" zostanie wyłączona. Użytkownicy Bramek SMS/MMS, dostępnych pod adresami sms.orange.pl i mms.orange.pl, utracą możliwość dalszego korzystania z tych serwisów. Do 31.01.2020 prosimy o ewentualne zabezpieczenie (np. skopiowanie) treści wybranych wiadomości. Dodatkowo nadawca korzystający z tych serwisów ma możliwość usunięcia wiadomości ze skrzynki odbiorczej poprzez wybranie opcji "usuń wiadomość – pisze na witrynie obu bramek.

Najnowsze