Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, Robert Kubica

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, Robert Kubica

Orlen otwiera sklepy i restauracje. Kioski jak paczkomaty!

2020-11-30 14:44

Na zakupy czy kolację do Orlenu zamiast osiedlowego sklepu lub restauracji? Właśnie tak swoją przyszłość widzi potężny polski koncern paliwowy. PKN Orlen zaprezentował swoją strategię na najbliższe 10 lat. #Orlen 2030 to nie tylko wielkie inwestycje, ale kontynuacja zapoczątkowanego trendu - Orlen dla każdego.

PKN Orlen zapowiedział, że jego głównym celem do 2030 roku będą odnawialne źródła energii, w tym paliwa alternatywne, recykling, instalacje biokomponentrów i wodoru. To na ten cel zamierza przeznaczyć połowę ze 140 miliardów złotych środków na inwestycje. Jednak prezes Orlenu Daniel Obajtek nie zapomniał o zwykłych obywatelach, bo to w nich tkwi siła napędowa.

- Mamy sporo nieruchomości, na których możemy stawiać sklepy. To często małe, kilkuarowe działki w średnich i dużych miastach, na których działały stacje paliw - tłumaczy na łamach "Pulsu Biznesu" prezes Obajtek. - Wystarczy postawić tam niewielki, nowoczesny obiekt, do którego będzie można wejść, zrobić podstawowe zakupy, coś zjeść. Wspólnie możemy tam zwiększać skalę, sprzedawać nasze produkty pod marką własną, jak choćby kawę i hot dogi - wylicza szef Orlenu i dodaje, że są też usługi, jak odbiór i nadawanie paczek czy płacenie rachunków.

W paczki zresztą Orlen zamierza inwestować poprzez zakup kiosków Ruchu. Jak zapowiada koncern, będzie nowy wygląd kiosków Ruchu, pojawiają się skrytki do przechowywania paczek, a także jest możliwa współpraca z Pocztą Polską.

Ile Polacy wydadzą na świąteczne zakupy w 2020?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze