Orlen obniża ceny paliw

i

Autor: Orlen / biuro prasowe Orlen obniża ceny paliw

Orlen przejmie PGNiG. Koncern podpisał list intencyjny ze Skarbem Państwa

2020-07-14 13:10

PKN Orlen podpisał list intencyjny ze Skarbem Państwa w sprawie przejęcia kontroli kapitałowej nad spółką PGNiG. W komunikacie Orlen poinformował również, że rozpoczął proces ukierunkowany na przejęcie kontroli kapitałowej nad PGNiG.

W wydanym dziś komunikacie PKN Orlen podał, że podpisał list intencyjny ze Skarbem Państwa w sprawie przejęcia kontroli kapitałowej nad spółką PGNiG. Orlen poinformował, że wiodącą rolę w procesie konsolidacji kapitałowej i organizacyjnej z PGNiG będzie pełnił Orlen jako podmiot mający przejąć kontrolę nad PGNiG. Skarb Państwa posiada 71,88 proc. udziału w kapitale zakładowym PGNiG.

ZOBACZ TAKŻE: Orlen łączy się z Lotosem. Jest wstępna zgoda UE. Benzyna będzie tańsza?

W komunikacie cytowanym przez pap.biznes.pl, podano, że na dzień podpisania listu intencyjnego model transakcji oraz jej harmonogram nie zostały jeszcze określone, a strony niezwłocznie podejmą współpracę i powołają zespoły, których zadaniem będzie wspólne wypracowanie modelu transakcji, harmonogramu oraz koordynacja prac związanych z realizacją transakcji.

PKN Orlen w komunikacie wskazał, że list intencyjny nie stanowi wiążącego zobowiązania do przeprowadzenia transakcji. Jej przeprowadzenie będzie możliwe m.in. po uzyskaniu zgód korporacyjnych oraz zgód odpowiednich organów ochrony konkurencji na dokonanie koncentracji.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Marek Zuber: Zniesienie PIT-u dla emerytów lepsze niż trzynasta emerytura [Super Raport]
Najnowsze