Oskarżona w aferze Amber Gold na wolności

2021-09-23 18:20
Amber Gold
Autor: MARCIN GADOMSKI / SUPER EXPRESS

Poszkodowani w piramidzie finansowej współtworzonej m.in. przez Katarzynę P. nie mogą uwierzyć, że oskarżona nie czeka już na proces za kratami. Właśnie wyszła na wolność decyzją Sądu Apelacyjnego w Gdańsku.

W środę, 22 września, sąd wydał decyzję o chyleniu tymczasowego aresztu Katarzyny P., m. in. dlatego, żeby mogła opiekować się kilkuletnim synem, którego urodziła za kratami.Decyzja sądu nie jest bezwarunkowa. Oskarżona ma dozór policyjny: obowiązek stawiania się na policji 3 razy w tygodniu, do tego zakaz opuszczania miejsca pobytu bez zgody organu prowadzącego postępowanie oraz zakaz kontaktowania się ze współoskarżonym i świadkami. Zabroniono jej opuszczania kraju, zatrzymano paszport i wydano zakaz wydania nowego.

Katarzyna P.
Autor: Marcin Gadomski/SUPER EXPRESS

Gowin szokuje: Nie masz szczepienia, nie dostaniesz pensji

Zostało jej 4,5 roku

Katarzyna P. trafiła do aresztu w 2013 r. w toku śledztwa prowadzonego w związku z aferą finansową Amber Gold. Skazano ją wtedy na 12,5 roku więzienia, z czego odsiedziała już 8, ale wyrok jest wciąż nieprawomocny. Kara grzywny wymierzona podsądnej to 135 tys. zł.Prokuratura zapowiedziała, że po zapoznaniu się z argumentacją, wynikającą z pisemnego uzasadnienia Sądu, podejmie decyzję, czy wnieść na nią zażalenie. Firma Amber Gold, działająca od 2009 r. miała kupować i sprzedawać złoto i inne kruszce. Pozyskała licznych inwestorów, zwabionych niespotykanie wysokim oprocentowaniem. 13 sierpnia 2012 r. ogłosiła likwidację, a klienci zostali bez pieniędzy i odsetek. Łącznie stracili przez tę piramidę ponad 800 mln zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE