Jarosław Gowin w Sednie Sprawy: Jeżeli Tusk chce wygrać, ktoś musi przeciągnąć na stronę opozycji parę procent wyborców PiS

i

Autor: Sedno Sprawy

Gowin szokuje: Nie masz szczepienia, nie dostaniesz pensji

2021-09-23 15:52

Cały świat staje przed widmem czwartej fali koronawirusa. Ciężki przebieg Covid-19 dotyka w dużej mierze osoby niezaszczepione - stąd coraz więcej pomysłów jak nie tylko zachęcić opornych, ale i nawet zmusić ich do przyjęcia szczepionki. Nowy pomysł zakłada, że osoby niezaszczepione na COVID-19, będące na kwarantannie nie będą otrzymywać odszkodowania za utracone zarobki! Niemieckie rozwiązanie popiera prezes Porozumienia Jarosław Gowin. - Jeśli mamy uchronić polskie firmy przed lockdownem, pora najwyższa i u nas wprowadzić podobne rozwiązania - napisał polityk na Twitterze.

Nowe restrykcje dla niezaszczepionych!

Od listopada w Niemczech wejdą w życie przepisy, które utrudnią życie osobom niezaszczepionym. W przypadku zachorowania na Covid-19, pracownicy na L4 w trakcie przebywania na kwarantannie, nie będą otrzymywać odszkodowania za utracone zarobki - postanowili ministrowie zdrowia niemieckich landów. Niektóre landy już wcześniej wprowadziły takie rozwiązania, a teraz ujednolicono przepisy na szczeblu ogólnokrajowym.

ZOBACZ: Rodziny z dziećmi zwolnione z podatku. Ulga na 4 Plus

− Zgadzamy się, że jest najwyższy czas na stworzenie jasnych zasad – powiedział minister zdrowia Bawarii i przewodniczący konferencji ministrów zdrowia Klaus Holetschek z CSU. – Dlatego najpóźniej od 1 listopada w całych Niemczech nie powinno być już żadnych odszkodowań dla nieszczepionych osób, które muszą przejść kwarantannę jako osoby kontaktowe lub powracające z podróży, a które w rzeczywistości mogły zostać zaszczepione – wyjaśnił. − Każdy, kto odmawia szczepienia - z jakichkolwiek niemedycznych powodów - nie może oczekiwać, że za utratę zarobków zapłaci społeczeństwo – podkreślił chadek. Byłby to „brak solidarności”.

EKG 2021. Gowin ostro o rządzie i Polskim Ładzie

Czy w Polsce zostaną wprowadzone podobne restrykcje dla osób odmawiających szczepienia? Tego nie wiadomo, ale zwolennikiem takiego rozwiązania jest były wicepremier Jarosław Gowin. - W Niemczech niezaszczepieni nie będą otrzymywać wynagrodzenia za okres przebywania na kwarantannie. Jeśli mamy uchronić polskie firmy przed lockdownem, pora najwyższa i u nas wprowadzić podobne rozwiązania - napisał lider Porozumienia na Twitterze.

Sonda
Czy osoby odmawiające szczepienia przeciw Covid-19 powinny stracić część pensji za okres przebywania na kwarantannie?

Źródło: dw.com.pl

Najnowsze