Banknoty

i

Autor: Shutterstock

Ważne! Rodziny z dziećmi zwolnione z podatku. Ulga na 4 Plus

2021-09-23 14:39

Rodzice z co najmniej czwórką dzieci nie zapłacą podatku - zakłada nowy przepis w Polskim Ładzie. W jakiej sytuacji będzie to możliwe? Rodziny skorzystają z ulgi, gdy wspólne dochody rodziców nie przekroczą 170 tys. zł rocznie. Poprawka, która ma być gestem pod adresem rodzin 4 plus, jest już praktycznie przesądzona.

- Mieliśmy nieco inne propozycje wyjściowe, ale stanęło na zerowym PIT dla rodzin 4 plus. To dobre rozwiązanie, teraz trwają rozmowy na temat szczegółów. Ostatnie słowo należy do premiera Mateusza Morawieckiego – tłumaczy reprezentujący środowisko konserwatywnych posłów PiS Bartłomiej Wróblewski.

Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna" o ulgę dla dużych rodzin zabiegali też przedstawiciele Partii Republikańskiej Adama Bielana, która stopniowo wchodzi w rolę nowego koalicjanta PiS.

KARPACZ 2021: Mateusz Morawiecki

- Prowadziliśmy negocjacje w tej sprawie z MF i Ministerstwem Rodziny. Kierunkowa decyzja jest taka, że chcemy skorzystać z dobrych doświadczeń zerowego PIT dla młodych i wprowadzić zerowy PIT dla rodzin 4 plus – twierdzi Kamil Bortniczuk.

EKG 2021. Małgorzata Jarosińska-Jedynak: Katowice będą nieformalną i zieloną stolicą świata

Sonda
Czy popierasz ulgę dla rodzin 4 plus?

Przy wspólnym rozliczeniu będzie kwota wolna na poziomie 170 tys. zł rocznie. - To dokładnie ulga dla młodych razy dwa, czyli dla każdego z rodziców przy wspólnym rozliczeniu. Mówimy więc o wspólnych dochodach rodziców na poziomie ok. 14 tys. zł miesięcznie - tłumaczy Bortniczuk.

Przekonuje, że rodziny muszą mieć motywację do posiadania i wychowania dzieci nie tylko w postaci np. 500 plus, ale również ulg podatkowych.

Najnowsze