Ostatnie 4 niedziele handlowe w 2019 r. Zaplanuj weekendowe zakupy

2019-11-12 16:56 mos/ŁT
Niedziele handlowe 2018. Kiedy zakaz handlu? [INFORMATOR]
Autor: Unsplash.com / freestocks.org Niedziele handlowe 2018. Kiedy zakaz handlu? [INFORMATOR]

W 2019 roku pojawiło się jeszcze więcej ograniczeń w handlu - sklepy są czynne tylko w jedną niedzielę w miesiącu z nielicznymi wyjątkami. Podpowiadamy, czy w niedzielę 17.11.2019 sklepy i galerie handlowe będą otwarte oraz jakie zmiany w przepisach dot. niedziel handlowych czekają nas w kolejnym roku.

Niedziele handlowe grudzień 2019
Planujecie zakupy w najbliższy weekend i zastanawiacie się czy będą czynne sklepy? Odpowiedź brzmi: niestety, tylko w sobotę. 17 listopada nie wypada w ostatni weekend w miesiącu, dlatego galerie i sklepy będą zamknięte. Na pocieszenie warto pamiętać, że w 2019 roku wypadną jeszcze cztery niedziele handlowe. Sprawdźcie poniżej, kiedy.

ZOBACZ KONIECZNIE: Uwaga fani Słodziaków! To ostatnia szansa na odebranie naklejek

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca 2018 roku. Od początku 2019 roku zakupy zrobimy w jedną niedzielę w miesiącu - ostatnią, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą. W listopadzie 2019 r. jest tylko jedna handlowa niedziela, a więc zakupy zrobimy 24 dnia miesiąca. Z kolei w ostatnim miesiącu kalendarzowym sklepy i galerie będą czynne 15, 22 i 29 grudnia.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Masło tanie jak barszcz! Zobacz wszystkie promocje Biedronki [WIDEO]

W 2020 roku będzie jedynie 7 niedziel handlowych: trzy przedświąteczne oraz w ostatnie niedziele przypadające w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu. Zgodnie z ustawą zakaz handlu w niedziele nie obejmuje wszystkich. Otwarte mogą być sklepy, w których za ladą staną sami właściciele lub członkowie ich rodzin, apteki, piekarnie, lodziarnie, kwiaciarnie, urzędy pocztowe oraz sklepy z prasą, pamiątkami, biletami czy wyrobami tytoniowymi. Pomimo krytycznych głosów ekspertów i bankructwie małych sklepów, rząd nie zamierza zmieniać obecnie działającego modelu. 

handlowe niedziele
Autor: MRPiPS
Najnowsze