Oto ranking NAJTAŃSZYCH sklepów w Polsce

2020-01-23 14:20 KaJa
Sklepy
Autor: Canva.com

Zewsząd atakują nas informacje o podwyżkach. Szalejące od kilku lat susze i inne problemy rolnicze związane z klimatem skutkują wysokimi cenami owoców i warzyw. Rosnące koszty prądu sprawiają natomiast, że w górę idą wszelkie usługi i towary wymagające dużego zużycia energii w procesie produkcji. Często zatem Polacy zadają sobie pytanie gdzie zakupy będą kosztować najmniej. Według danych przedstawionych przez ASM Sales Force Agency najtańszym sklepem jest Auchan.

Przyjęło się, że najtaniej zakupy kosztują w dyskontach. Jednak jak się okazuje takie myślenie jest błędne. Według badań ASM Sales Force Agency najtańszym sklepem jest sieć Auchan. W badaniu porównano ceny tych samych 40 produktów m.in. chemię domową i kosmetyki, mięso, ryby, mrożonki, nabiał, napoje, słodycze, alkohol itp.

Czytaj także: Niedziele handlowe 2020. Czy 26 stycznia zrobisz zakupy?

W porównaniu najkorzystniej wypadł Auchan, gdzie za skontrolowane produkty płaciło się 215,42 złote, najdroższym sklepem okazał się natomiast Selgros, w którym te same zakupy kosztowały już 234,97 złotych. Jak podaje ASM Sales Force Agency ceny podstawowych towarów rosną ale nie są to wzrosty znaczące. Średnia wartość grudniowego koszyka wyniosła 228,49 złotych, to o jedyne 0,39 złotych więcej niż w listopadzie.

Najnowsze