Paczkomaty w szpitalach. W planach postawienie kolejnych maszyn w kilkunastu placówkach
Cytowany w komunikacie Waldemar Brzoska, dyrektor biura ekspansji InPost, wskazuje, że często pacjenci zwłaszcza ci najmłodsi leczą się w szpitalach oddalnoych nawet kilkaset km od domu, co powoduje olbrzymie problemy z dostarczeniem najpotrzebniejszych rzeczy. "Dlatego postanowiliśmy zaoferować zarówno pacjentom, jak i personelowi dostęp do najbardziej efektywnej sieci logistycznej w Polsce" -mówi Brzoska.
Jak czytamy w komunikacie, Katarzyna Pokorna-Hryniszyn, rzecznik prasowy Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie potwierdza, że "wygoda wysłania przez rodzinę potrzebnych np. ubrań z drugiego końca Polski znacznie ułatwia rodzicom funkcjonowanie w tym trudnym dla nich okresie". Z kolei Patrycja Kuźnia-Łakomska, spec. ds. komunikacji społecznej, Szpitala Świętej Trójcy w Płocku podkreśla, że "odbiór przesyłek przez personel medyczny i pacjentów, ogranicza ruch wewnątrz placówki osób z zewnątrz sprzyjając bezpieczeństwu sanitarnemu".
Grupa InPost na koniec 2023 roku dysponowała ponad 66 tys. punktów out-of-home, w tym ponad 35 tysięcy nowoczesnych urządzeń Paczkomat® i ponad 31 tysięcy punktów w 9 krajach europejskich (Wielka Brytania, Francja, Polska, Włochy, Hiszpania, Portugalia, Belgia, Luksemburg, Holandia). InPost świadczy także usługi kurierskie dla sprzedawców e-commerce, współpracując z około 100 tys. e-sprzedawców. Tylko w ciągu 2023 roku firma obsłużyła 892 milionów przesyłek.
Źródło: materiały prasowe.
Polecany artykuł: