Rafał Brzoska i Omena Mensah

i

Autor: AKPA Rafał Brzoska pomoże zdolnym uczniom i studentom

Usługi

Szef InPostu Rafał Brzoska zapowiedział podwyżki cen w Paczkomatach!

2023-01-18 15:51

Prezes InPostu Rafał Brzoska w wywiadzie jakiego udzielił w Davos PAP Biznes przyznał, że planowane jest zwiększenie cen usług firmy. – Zakładamy podwyżkę cen naszych usług w pierwszym kwartale. Mam nadzieję, że to będzie jedyna podwyżka w tym roku i podobnie jak w poprzednim roku mniejsza od inflacji – mówi szef InPostu, informuje wprost.pl

Ceny paczkomatów w górę!

Jak informuje portal, największym znakiem zapytania jest wpływ embarga na diesla rosyjskiego od 1 lutego. Nie wiemy, czy coś się wydarzy z cenami ropy. Z Allegro, zgodnie z 7-letią umową w każdym kolejnym listopadzie będziemy dostosowywać poziom cen zgodnie z umową, czyli o kombinację wskaźnika inflacyjnego i wskaźnika wzrostu wynagrodzeń- stwierdził Brzoska.

Spółka planuje również uruchomienie testu usługi płatniczej

Brzoska dodał, że w I kwartale tego roku InPost planuje również uruchomienie w Polsce testu usługi płatniczej.

Jak czytamy na wprost.pl, Brzoska zapowiada, że na koniec pierwszego kwartału będzie udostępniona wybranej grupie sklepów, po to by go przetestować. By zmierzyć konwersję, o ile częściej klienci będą kupować, jeśli skorzystają nie tylko z dostaw poprzez Paczkomat, ale skorzystają z płatności InPostu, która będzie tak łatwa, jak nigdy do tej pory – mówi prezes InPostu.

Portal informuje, że że nowy system płatności ruszy najpierw w Polsce, a następnie będzie gotowy do implementacji na każdym innym rynku. W ocenia szefa spółki, jeśli prosty system płatności spowoduje istotne zwiększenie ilości zakupów dokonywanych przez klientów, to wiele firm będzie chciało mieć ten produkt.

Pieniądze to nie wszystko Janusz Kowalski
Sonda
Czy korzystasz z paczkomatów?

Inflacja WYSTRZELI jeszcze mocniej?

Posłuchaj złowrogiej prognozy ekonomisty!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze