Nowe paczkomaty

i

Autor: Materiały prasowe Nowe paczkomaty

Nowe paczkomaty InPost. Bez smartfona nawet nie podchodź

2022-07-12 11:59

Z początkiem lipca 2022 r. w Krakowie i Warszawie zaczął funkcjonować nowy rodzaj paczkomatów do nadawania i odbioru przesyłek InPost. “Appkomaty”, o których mowa, to urządzenia zużywające mniej energii niż klasyczne paczkomaty. Mają jednak swoje minusy. Jak z nich korzystać?

Nowe paczkomaty InPost - “Appkomaty”

Tradycyjne dostawy do domu są wypierane przez paczkomaty, dzięki którym odbiorcy mogą odebrać swoje paczki w dowolnym momencie w ciągu 48 godzin. Wygodą korzystania z nich jest także możliwość wyboru jednego z dostępnych w całej Polsce paczkomatów. 

Firma InPost zapowiedziała, że wprowadza bardziej nowoczesne rozwiązanie, które ma zarówno zalety jak i wady. Appkomat, to “paczkomat przyszłości” - jak twierdzi InPost. Pierwsze działają już w Warszawie i Krakowie.

InPost stawia na ekologię. Wprowadza “appkomaty” zużywające mniej energii

Jak przedstawiła firma Inpost, nowoczesne urządzenie “appkomat” dzięki swojej ergonomicznej budowie i konstrukcji, a także braku wyświetlacza zużywa mniej energii niż standardowy, dotychczas znany nam paczkomat. Jest bardziej nowoczesny i ekologiczny. 

Inpost poinformował, że niektóre z automatów zostaną wyposażone w panele fotowoltaiczne. Jest to bardzo ekologiczne rozwiązanie, jednak problematyczna pozostaje kwestia korzystania z appkomatu.

Pieniądze to nie wszystko. Gertruda Uścińska

Jak korzystać z nowych paczkomatów firmy Inpost?

“Paczkomaty przyszłości” obsługuje najnowsza wersja aplikacji InPost Mobile. Nie będzie już możliwe ręczne wpisywanie danych na wyświetlaczu automatu, co dla wielu osób może być utrudnieniem, szczególnie jeśli o odbiór przesyłki poprosimy bliską osobę wysyłając jej wiadomość SMS z kodem tj. ciąg cyfr. Appkomat posiada czytnik kodów QR, tak jak klasyczna wersja urządzenia, przez co można odebrać paczkę za pomocą otrzymanego z takim kodem maila lub zeskanować etykietę w celu nadania. Nowoczesne rozwiązanie firmy InPost wzbudziło jednak negatywne komentarzy wśród internautów, którzy twierdzą, że taka forma nie jest dla nich ułatwieniem.

Całe urządzenie obsługuje się przy użyciu nowej wersji aplikacji InPost Mobile. Wygodne, szybkie nadawanie i odbieranie przesyłek, bez potrzeby wpisywania na ekranie numeru telefonu oraz kodu przesyłki, a jedynie za pomocą "jednego kliknięcia" w aplikacji - wyjaśnia InPost.

Sonda
Korzystasz z paczkomatów lub innych automatów pocztowych?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze